Kohouti s Krejčím s vyššími ambicemi, komplikací je ztráta gólmana Konráda

6. září 2021 16:27 - Olomouc

Lepší herní projev i výsledky očekávají v novém extraligovém ročníku trenéři hokejové Olomouce Zdeněk Moták a Jan Tomajko. Hodně si v tomto směru slibují od hvězdného centra Davida Krejčího, který bude největší osobností soutěže. Vrásky na čele jim naopak přidělalo zranění gólmana číslo jedna Slováka Branislava Konráda.

 

Luděk Peřina, ČTK

„Tým zůstal téměř pohromadě. Přišel ale David Krejčí, a tak naše ambice musí být vyšší. Do soutěže však jdeme s pokorou. Nejprve se musíme vyhnout patnácté příčce, pak čtrnácté a poté vybojovat play off. Po skončení celé soutěže ale na tom chceme být minimálně stejně jako v minulé sezoně nebo lépe," řekl novinářům v pondělí jednatel klubu a trenér Jan Tomajko.

Krejčí, který v elitní lajně bude mít na křídlech Jana Káňu a Lukáše Kucseru, by měl výrazně přispět k lepší produktivitě týmu. Právě s tou měli Hanáci v minulé sezoně ale i v přípravě velké problémy. „Měli jsme průměr jen jeden a půl gólu na zápas, a to je hodně málo. „Doufám, že klukům to spolu bude fungovat a o góly se postarají. Káňa výborně bruslí, je herní, vidí vše před sebou. Kucsera má zase dobrou střelu. Byla to jasná, logická volba," vysvětlil druhý olomoucký kouč Zdeněk Moták.

Krejčí natěšeně zahájil olomouckou hokejovou misi: Nemám v plánu během sezony utéct

Obrovskou zbraní Hanáků by Krejčího lajna měla být hlavně v přesilovkách. „Ty jsou pro nás zcela zásadní. Loni jsme v nich měli využití necelých deset procent. Soustředíme se na ně od doby, co je David na ledě, tedy už dva týdny," podotkl.

Hokejový útočník David Krejčí bude hrát za HC Olomouc.

Luděk Peřina, ČTK

Zároveň připustil, že složení elitní řady nemusí být definitivní. „Odpíchneme se od prvních kol a hlavně, musíme jim dát nějaký čas. Ten rozhodně potřebují. Věříme však, že jejich spolupráce bude fungovat a pak nebudeme potřebovat nic měnit. Samozřejmě to jít i nemusí, ale to teď neřešíme. Uvidíme, jak to půjde," řekl Moták.

Nebojí se ani toho, že tým až příliš bude na Krejčího spoléhat. „Myslím si, že tomu tak nebude. Mužstvo potřebuje dvacet hráčů, nedělá ho jeden, ač skvělý. Očekáváme, že jeho řada bude produktivní, ale také že se přidají i ostatní kluci," prohlásil.

Chvíle hrůzy v Olomouci. Zápas se nedohrál, brankář Konrád je naštěstí mimo ohrožení života

Za velkou komplikaci označil ztrátu gólmana číslo jedna Konráda, který utrpěl v přípravném duelu s Hradcem Králové tržnou ránu na krku a musel na operaci. „Je to obrovský problém. Byli jsme ho navštívit, tvářil se vesele, ale... Informace, které máme, nedovolují říct, zda léčení potrvá měsíc, dva nebo tři. Rozsah zranění zatím není úplně zřejmý. Uděláme však maximum, aby se vrátil, co nejdříve," konstatoval Moták s tím, že k dvojce Janu Lukášovi klub shání dalšího gólmana.

„Hledáme, vymýšlíme, telefonujeme a zvažujeme také, kdo se do mužstva hodí. Týden před začátkem soutěže je ale problém sehnat kvalitního gólmana. Zatím nechytá Tuukka Rask (gólman Bostonu Bruins)," smál se Moták.

Petr Marek, Sport.cz, Právo

  Ml. Boleslav - Vítkovice dnes 17:30
20210924T17:30:00+0200
Ml. Boleslav vs. Vítkovice
Ml. Boleslav vs. Vítkovice
Ml. Boleslav
Vítkovice
O2 Sport Plzeň - Brno dnes 17:30
20210924T17:30:00+0200
Plzeň vs. Brno
Plzeň vs. Brno
Plzeň
Brno
  Zlín - Karlovy Vary dnes 17:30
20210924T17:30:00+0200
Zlín vs. Karlovy Vary
Zlín vs. Karlovy Vary
Zlín
Karlovy Vary
  Kladno - Třinec dnes 18:00
20210924T18:00:00+0200
Kladno vs. Třinec
Kladno vs. Třinec
Kladno
Třinec
  Olomouc - Hradec Králové dnes 18:00
20210924T18:00:00+0200
Olomouc vs. Hradec Králové
Olomouc vs. Hradec Králové
Olomouc
Hradec Králové
  Pardubice - Č. Budějovice dnes 18:00
20210924T18:00:00+0200
Pardubice vs. Č. Budějovice
Pardubice vs. Č. Budějovice
Pardubice
Č. Budějovice

Časová osa: Tipsport extraliga 2021/22

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..