Třinec - Brno 2:3 PPMistři na kolenou, Kometa smazala náskok Ocelářů a slaví výhru

7. Nestrašil 1 : 0
26. Růžička 2 : 0
28. Horký 2 : 1
45. Zaťovič 2 : 2
63. Bartejs 2 : 3

Hokejisté Brna otočili zápas 5. kola extraligy v Třinci ze stavu 0:2 a zvítězili 3:2 v prodloužení. Obhájce titulu vedl v repríze jarního čtvrtfinále ještě po 27 minutách brankami Andreje Nestrašila a Martina Růžičky 2:0, Kometa vyrovnala trefami Luboše Horkého a Martina Zaťoviče. Zápas rozhodl obránce Tomáš Bartejs v čase 62:24 a Kometa tak vyhrála venku poprvé v sezoně.

Zleva Rhett Holland z Brna, Petr Vrána z Třince a brankář Brna Matej Tomek.

Třinec vyrukoval v brance s Kacetlem, jenž Brno v jarním play off trápil a ve čtyřech zápasech pustil jen čtyři góly. Kometa, která prohrála s Oceláři v minulé sezoně všech osm utkání, nezačala vůbec dobře.

Život si zkomplikovala hned v úvodní minutě dvěma vyloučeními gólmana Tomka a obránce Gulašiho za zdržování hry, ale domácí v 96 sekund dlouhé přesilovce pět na tři nic nevymysleli. V dohrávané početní převaze Růžička zacinkal na horní tyčku, Třinec se přesto ujal v sedmé minutě vedení dorážkou Nestrašila.

Autor prvního gólu mohl po přestávce přidat druhou branku, jeho střela škrtla o tyč. Zanedlouho se ale třinečtí fanoušci radovali. V přesilové hře zvýšil ranou z levého kruhu bez přípravy Růžička, který si připsal osmý bod sezony (4+4). Kanonýr Ocelářů navíc ještě neuspěl z úniku, ve kterém nic nevymýšlel a tvrdě pálil, ale Tomka nepřekonal.

Horký dal Kometě naději

Vzápětí udeřilo na druhé straně: Horký se z levého kruhu trefil přesně k bližší tyči. Ve velkých šancích poté ještě zblízka neuspěli hostující útočníci Dočekal a Holík.

Kometa hrála první přesilovou hru ve 44. minutě a využila ji, když po přihrávce Muellera napříč brankovištěm zakončoval u levé tyčky Zaťovič. Asistenci si u gólu připsal i obránce Roth, který v extralize nastoupil poprvé od loňského prosince. Brno hrozilo i ve druhé početní převaze a Kacetl se vytáhl proti Muellerovi. Na druhé straně Roman zazvonil v 55. minutě na tyč.

Petr Holík ve velké šanci před třineckou brankou

V prodloužení trefil brankovou konstrukci i Nestrašil. Na druhé straně Kacetl chytil úniky Krištofa a Rákose, který ale poté nabil Bartejsovi a ten dělovkou rozhodl o druhém bodu pro Brno.

5. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. A. Nestrašil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 26. Martin Růžička (M. Doudera, Hrňa) - 28. L. Horký (Krištof, Vincour), 45. Zaťovič (Mueller, Roth), 63. Bartejs (Rákos). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 3415.
Třinec: Kacetl - Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, Zahradníček, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, Daňo - O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil - Miloš Roman, Marcinko, Hrehorčák - Hrňa, Dravecký, Kofroň. Trenér: Varaďa.
Brno: Tomek - Roth, Ďaloga, Holland, Kučeřík, D. Mikyska, Gulaši, Bartejs - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Vincour, Krištof, Haščák - R. Pavlík, Dočekal, L. Horký - Magee, Rákos, Mallet. Trenér: Kalous.