Přestřelky ovládly Kometa a Pardubice, Motor ukončil vítěznou sérii Sparty

mm, škvSport.cz

Úřadující šampioni z Třince znovu vévodí extralize. V utkání 10. kola Oceláři udolali Karlovy Vary 3:2 v prodloužení a díky lepšímu skóre odsunuli z pozice lídra Mladou Boleslav, která prohrála 0:2 v Hradci Králové. V dalších pátečních zápasech porazily České Budějovice Spartu 5:2 a ukončily vítěznou sérii pražských hokejistů, Litvínov podlehl v přestřelce brněnské Kometě 3:4 a stejným výsledkem prohrál Liberec doma s Pardubicemi. Už ve čtvrtek padlo Kladno s Olomoucí (2:3).

Jakub Valský z Českých Budějovic se snaží překonat brankáře Sparty Alexandra Saláka.

Třinec to na Vary umí, naposledy odešel ze vzájemných zápasů s prázdnou 24. listopadu 2019. I tentokrát si rychle po dvou využitých přesilovkách vybudoval dvougólový náskok, ale Západočeši nesložili zbraně a vynutili si prodloužení. V něm ovšem vystřelil Ocelářům bod navíc Hrňa a Slezané ve vzájemných zápasech bodovali posedmé v řadě, z toho pošesté vyhráli.

České Budějovice slaví: Motor porazil Spartu po sedmi prohrách v řadě poprvé od 25. září 2012. Pražané přijeli ozdobeni sérií pěti výher v řadě, ale venku se představili poprvé od poloviny září a neuspěli. Jihočeši rozhodli o své výhře dvěma slepenými góly v rozmezí půl minuty ve druhé třetině. Dvakrát se v utkání trefil Jindřich Abdul, výhru pečetil střelou do prázdné branky ostrostřelec domácích Milan Gulaš.

Utkání královéhradeckého Mountfieldu s rozjetou Mladou Boleslaví, jemuž dlouho kralovali brankáři Štěpán Lukeš a Jan Růžička, rozhodli domácí v 56. minutě v přesilové hře, v níž se prosadil Graeme McCormack. Druhý gól vstřelil Jakub Lev při power play pouhou sekundu před vypršením základní hrací doby a Středočeši po minisérii tří vítězství za sebou museli skousnout prohru.

Zleva Matej Paulovič a autor rozhodujícího gólu Robert Kousal z Pardubic.

Bodově se na ně dotáhly Pardubice, které vyhrály čtvrtý z posledních pěti zápasů. V Liberci předvedly skvělý finiš a ze stavu 2:3 dokázaly zápas dotáhnout do vítězného konce. V čase 59:48 o něm rozhodl v přesilovce Robert Kousal. Bílí Tygři naopak prohráli popáté za sebou.

Litvínov vykročil do sezony dvěma výhrami, ale od té doby posbíral už sedm porážek a během této neúspěšné série zaznamenal pouhé dva body. Pod sebou tak má už jen Vítkovice, které mají odehráno o čtyři zápasy méně, a Zlín. Kometa sice v pátek na stadionu Ivana Hlinky prohrávala, ale třemi trefami v prostřední části hry otočila vývoj zápasu. Nerozhodný stav definitivně zlomil v závěrečné dvacetiminutovce kanonýr Mueller.

Viktor Hübl z Litvínova pálí na brněnskou branku.

Hokejová Tipsport extraliga - 10. kolo:
Třinec - Karlovy Vary 3:2 v prodloužení
Branky: 6. P. Vrána, 24. Martin Růžička, 63. Hrňa - 28. Kulich, 46. O. Beránek
České Budějovice - Sparta 5:2
Branky: 11. a 46. Abdul, 29. M. Beránek, 29. Ondráček, 59. Gulaš - 3. Vitouch, 45. Z. Doležal
Litvínov - Brno 3:4
Branky: 3. M. Havelka, 9. Zdráhal, 39. V. Hübl - 25. R. Pavlík, 29. Mallet, 32. Rákos, 48. Mueller
Liberec - Pardubice 3:4
Branky: 30. Filippi, 44. Ivan, 49. Vlach - 27. Říčka, 31. Camara, 55. Hecl, 60. Kousal
Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:0
Branky: 56. McCormack, 60. Lev
Předehráno ve čtvrtek: Kladno - Olomouc 2:3
Zbývá odehrát 17.11.: Vítkovice - Plzeň