Hradec Králové - Ml. Boleslav 2:0 Mountfield v zápase výborných brankářů porazil rozjetou Boleslav

56. McCormack 1:0
60. Lev 2:0
Záznam online reportáže »

1. října 2021 20:31 - Hradec Králové

Hokejisté Hradce Králové porazili v 10. kole extraligy Mladou Boleslav 2:0 a posunuli se na čtvrté místo tabulky. Hosté klesli na druhou pozici. Souboj, kterému kralovali brankáři Štěpán Lukeš a Jan Růžička, rozhodli domácí v 56. minutě v přesilové hře, v níž se prosadil Graeme McCormack. Druhý gól vstřelil Jakub Lev při power play.

Vlastimil Vacek, Právo

Trenéři domácích po úterní porážce v Plzni změnili složení všech útočných formacích a Mountfield byl v úvodu aktivnější. Východočeši bez problémů drželi krok s dobře bruslícími hosty, brankář Růžička čelil více střelám než domácí Lukeš, gólové šance ale likvidovat nemusel.

Hosté čekali na výraznější příležitost, kterou si vypracovali v 16. minutě. Moravec ale nezakončil přesně. Vzápětí měl ideální možnost otevřít skóre Jergl, trestné střílení nařízené za Pýchův faul ale neproměnil.

Mladoboleslavský útočník Adam Raška.

Radek Petrášek, ČTK

Do druhé třetiny vstoupili hosté s výhodou přesilové hry, kterou navíc povýšil další trest Pavlíka. Hradec Králové se však 44 sekund ve třech ubránil. Bezgólový stav nezměnil ani Dufek, který v klasické početní výhodě trefil tyčku.

Brankovou konstrukci nastřelil i v další přesilovce Kousal. V polovině zápasu Lukeše nepřekonal ani Raška. V závěru druhé části si první přesilovku zahráli i domácí, vytvořili si velký tlak, Růžička byl ale bezchybný.

Ve 45. minutě se do slibné šance dostal po zaváhání hostů Orsava, Růžička ale Bruslaře podržel. V 54. minutě se zaskvěl jeho protějšek Lukeš, jenž při hře čtyři na čtyři uspěl v souboji s Claireauxem.

Skóre se poprvé změnilo až o dvě minuty později, kdy za zády mladoboleslavského brankáře skončila zřejmě tečovaná střela McCormacka v početní výhodě. Hosté se snažili vyrovnat při power play, ale neuspěli. Naopak sekundu před koncem podruhé inkasovali.

10. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 56. McCormack (Jergl, Orsava), 60. Lev (Perret, Kalina) Rozhodčí: Hradil, Šindel - Lučan, Kis. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:0. Diváci: 3163
Hradec Králové: Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Kalina, Jank - Smoleňák, Cingel, Orsava - Oksanen, Lalancette, Lev - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Lamper, Koukal, Pilař. Trenér: T. Martinec.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Bernad, D. Moravec - D. Šťastný, A. Raška, Kelemen - P. Kousal, O. Najman, Lunter - Dufek, Claireaux, Kotala - J. Stránský, Bičevskis, Eberle. Trenéři: R. Rulík a Patera.

4:1 Hradec Králové - Liberec 4:1 dohráno
20211022T18:00:00+0200