Jihlava zvýšila vedení v barážové sérii

Č. BUDĚJOVICE

Hokejisté Českých Budějovic prohráli i v druhém utkání baráže o extraligu s Jihlavou 0:1. Rozhodující gól dal na ledě Jihočechů stejně jako ve středečním prodloužení Bakus. Na zápasy tak vede celek z Vysočiny 2:0, třetí duel je na programu na jeho ledě v neděli.

Budějovičtí hokejisté prohráli i druhý zápas baráže s Jihlavou. (Ilustrační foto)

Budějovičtí vstoupili do zápasu aktivně a již v úvodních sekundách vyzkoušel Suchanův postřeh důrazný Mrázek. Tentýž hráč si šanci brzy zopakoval, zatímco na protější straně nebezpečně pálil od modré Morava. Bombou z pravého křídla vylekal Mezina také Čachotský.

Domácí hráči poté nevyužili minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři při vyloučení Kaňkovského a Kolafy. Velká příležitost k otevření skóre se budějovickému týmu naskytla po bleskovém nájezdu Sailera, ale Bartoš netrefil odkrytou branku.

Brzy po první obrátce se řítil sám po levé straně Sailer, Suchana však nepřekonal. Ve vlastním oslabení pak ujeli Bartoš s Bělohlavem, ale Suchan opět výborně zasáhl.

Závěrečný tlak nebyl Budějovicím nic platný

Z trestné lavice našel vzápětí naskakujícího Jasečka přesným pasem Ondřej, znovu však neuhodilo, stejně jako po následné střele Šimánka. Soustředěný tlak domácích pokračoval, hráči Dukly však uplatňovali v defenzivě značný důraz a ojediněle vyráželi do brejků, z nichž nejnebezpečnější podnikl Ritnauer, brankáře Mezina prověřil také Čachotský.

Prapor Dukly stejně jako v prvním duelu zvedl kapitán Bakus, jenž v úvodu třetího dějství přetavil nahrávku Šmardy ve vedoucí gól. Vyrovnat mohl Bělohlav, ale trefil jen tyčku. Blízko ke skórování byl také Bartoš, nebyl však úspěšný ani nadvakrát.

Tyčku po Suchanově levici rozezvučel obránce Kolda, neefektivní byl rovněž nápor Jihočechů při vyloučení Skleničky. Dvě minuty před sirénou nepřehodil ležícího Suchana Bělohlav a domácí zkusili power-play, Dukla se však v nervy drásajícím závěru ubránila.

Č. Budějovice - Jihlava 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávka: 48. Bakus (Šmarda). Rozhodčí: Rejthar, Svoboda - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 6428 (vyprodáno). Stav série: 0:2.
Č. Budějovice: Mezin - Kolda, Gýna, Jasečko, Mucha, Kotaška, Jakeš - Bělohlav, Štrba, Rob - Mrázek, Ondřej, Šimánek - Sailer, Kristek, Bartoš - od 51. navíc Kostourek. Trenéři: Pařízek, Ťoupal, Kolda.
Jihlava: Suchan - Kolafa, Kubeš, Punčochář, Malena, Morava, Šmarda, Duben - A. Padělek, Bakus, Rytnauer - Fink, Mareš, Sklenička - Čachotský, Kaňkovský, Říha - Hlouch, Havel, Lazorišák. Trenéři: Vlk, Fiala.