Rubriky:

Tipsport extraliga

Plzeň se pokusí dovést do play off Rulík a Kampf

2. března 2005 12:14 - PRAHA

Pod vedením Radima Rulíka, Radka Kampfa a zatím neznámého třetího trenéra se pokusí v příští sezóně rehabilitovat hokejisté Plzně. Západočeši před letošním ročníkem patřili mezi vážné adepty na účast v play off, nakonec však pro ně extraliga skončila již základní částí. Plzeňští stejně jako v předešlých dvou letech bojovali o postup do čtvrtfinále až do samého závěru, nakonec však loňský úspěch nezopakovali.

 

PRÁVO

Po předposledním kole soutěže už bylo jasné, že hráči obují brusle před soutěžním utkáním naposledy 1. března.

Dovedou Radim Rulík s Radkem Kampfem Plzeň příští rok do play off?
Hlasujte v anketě na konci článku!

"Samozřejmě, že jsem zklamaný, ale nezblázním se z toho. Je to sport a uspět může omezený počet týmů," řekl ředitel klubu Tomáš Král. Nejvíce ho mrzí, že Lasselsberger dělil od postupu do play off jeden bod nebo lepší bilance ve vzájemných zápasech s Litvínovem. "To je horší, než kdybychom byli jedenáctí," prohlásil Král.

Západočeši připravili infarktový závěr svým fanouškům již potřetí za sebou, do play off však proklouzli jen před rokem. Ve zbývajících případech skončili devátí. Král v tom nic zvláštního nevidí. "Je to dané možnostmi klubu. Když si vezmu týmy, které v osmičce pravidelně hrají, tak to vystihuje ekonomické možnosti a výši rozpočtu. Plzeň se pohybuje kolem osmého místa, a tomu odpovídá kvalita kádru," řekl ředitel klubu.

Plzeň měla silný tým

V letošní sezóně však i díky výluce NHL měla podle něj Plzeň velmi silný tým v čele s Martinem Strakou či Jaroslavem Špačkem, který však v průběhu ročníku zamířil stejně jako Milan Kraft do jiného mužstva. "Na Plzeň jsme měli nadstandardní tým, ale ani tak se to nepovedlo. Objektivně je však pravda, že Plzeň se může pohybovat kolem šestého osmého místa, ve středu tabulky, jako řada dalších mužstev," uvedl Král.

Plzeň ale do vyšších pater tabulek neposunula ani změna trenérů. Miroslava Přerosta s Jiřím Kučerou nahradili v lednu Jiří Neubauer a Ivan Vlček. I oni však nyní končí. "Od začátku jsme tak byli domluveni," řekl ředitel klubu. V příští sezoně by mužstvo měla vést nová trenérská trojice. Král odtajnil první dvě jména - z Karlových Varů se vrací Radim Rulík, na střídačku extraligového týmu se vrátí i Radek Kampf.

Kdo je doplní, by mělo být známé nejpozději 1. května, kdy bude oficiálně zahájena příprava na příští sezonu. Hlavním adeptem by měl být současný kouč ruského Magnitogorsku Marek Sýkora, jehož jméno bylo s Plzní často spojováno. "Je pravda, že jsme spolu v kontaktu a v případě, že by se rozhodl vrátit do Čech, měli bychom o něj zájem. Vím ale, že má i nabídku z Ruska," řekl Král.

K zásadním změnám nedojde

Nová trenérská trojice bude mít k dispozici téměř shodný kádr jako v letošní sezóně. Radikální změny by totiž v Plzni nastat neměly. "Rozloučíme se tak se dvěma třemi hráči a tým doplníme. K zásadním změnám nedojde, hráči dostanou šanci, aby letošní sezónu odčinili a odpracovali si to," uvedl Král.

Jednu velkou posilu však již Plzeňští získali. Z pražské Slavie přestoupí na západ Čech brankář Roman Málek, který v druhé polovině letošní sezóny hostoval v Karlových Varech. Právě Málek byl před rokem hlavním strůjcem zlepšených výkonů mužstva, které překvapilo v play off vyřazením lídra základní části Pardubic.

ČTK, Sport.cz

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..