Hráli jsme úplnou tužku, přiznal po debaklu od Sparty Svoboda a čeká sprchu od Růžičky

Poprvé v sezóně se postavil mezi tři slávistické tyče, na svou premiéru však bude chtít co nejrychleji zapomenout. Gólman Adam Svoboda totiž v pražském derby se Spartou střídal Dominika Furcha ve 34. minutě za rozhodnutého stavu 5:0 ve prospěch Holešovických. „Totálně jsme to nezvládli, konečný výsledek 6:0 hovoří za všechno,“ říkal pětatřicetiletý brankář.

Zklamaný trenér Slavie Vladimír Růžička během pražského derby se Spartou.

Kde vidíte příčiny tak těžkého debaklu?

Nejde o to, jestli Sparta hrála dobře, nebo ne, ale my jsme hráli úplnou tužku. Od začátku jsme nestíhali. Musíme hrát víc srdcem, protože teď jsme jím nehráli. Hlava vysílala jiné signály než srdce, a proto to takhle dopadlo.

Už v první třetině vás Sparta jasně přehrávala, inkasovali jste ale jen jednou. Čím si vysvětlujete, že jste se v šatně nedokázali probudit, ale naopak v první minutě prostřední třetiny inkasovali gól a pak v téže části hry ještě další tři?

Trenéři nám naordinovali, že zkusíme hrát trošku jinak, ale bohužel nám to tam ve druhé třetině napadalo, což rozhodlo. Když v zápase prohráváš osobní souboje a za první dvě třetiny vystřelíš jen osmkrát nebo devětkrát... My bychom doma měli jít do tlaku, hrát náš silový a fyzicky náročný hokej, ale dneska jsme to nezvládli. Jednoznačně.

Asi jste si nepředstavoval, že se poprvé v sezóně dostanete do brány za stavu 0:5, že?

To není o tom, jestli jsem byl v bráně já, nebo ne. Prostě jsme prohráli rozdílem několika tříd a propadli úplně ve všem. De facto není co hodnotit.

Jak se vám vůbec do branky za takového stavu šlo?

Kdy jsem naposledy chytal? Já už ani nevím... Jo, na playstationu jsem vlastně chytal. Ne, samozřejmě jsem byl po tak dlouhé pauze natěšený. A bylo by úplně jedno, kdybych dostal čtyři šest gólů. Ale tady nejde o Svobodu, ale o Slavii, která to vůbec nezvládla a zcela zaslouženě prohrála.

Zvedlo vám alespoň sebevědomí, že jste si připsal několik výborných zákroků při sparťanských tutovkách?

To je jasný! Pomohl mi první zákrok, dostal jsem se do laufu. Akorát mě mrzí inkasovaný gól, ale ten stejně nic nezmění na tom, jaký je výsledek.

Pražské derby bylo soubojem nejlepšího útoku ligy v podání Sparty a nejlepší obranou, jíž se pyšnila Slavia. Málokdo ale čekal, že výsledek bude tak jednoznačný.

Po bitvě je každý generál, ale my jsme dobře věděli, že Sparta má v ofenzivě obrovskou sílu. Stačí se podívat na její soupisku. Ale budu se opakovat, my jsme propadli úplně ve všem. Přístup tam sice byl, protože kluci se snaží pořád, hrají si o smlouvy, ale stejně jsme to hrubě nezvládli.

Už před derby jste třikrát v řadě prohráli, berete proto selhání se Spartou jako vyvrcholení neúspěšného období?

To si nemyslím. Po každém zápase jsme pokorní a do dalšího jdeme s čistou hlavou, protože, jak se říká, hrabat se mrtvému v zadku je nesmysl.

Může být takto zdrcují prohra sprchou, která vás probere?

Jestli dostaneme sprchu, tak v sobotu od trenérů. Ta nás probere stoprocentně.