Zlín - Liberec 3:0Zlín i díky Horčičkově nule porazil Liberec, hosté prohráli pošesté v řadě

6. Tesařík 1 : 0
13. Holík (trestné střílení) 2 : 0
57. Okál 3 : 0

Zlín

Hokejisté Zlína porazili ve 13. kole extraligy Liberec 3:0 a prvním čistým kontem v sezóně se na tom podílel brankář Luboš Horčička. O branky vítězů se postarali Radim Tesařík, Petr Holík a Zdeněk Okál. Bílí Tygři venku prohráli pošesté za sebou.

Hráči Zlína se radují po gólu

Zlín šel do vedení v první přesilovce. Tesaříkovi stačilo vložit hokejku do parádní přihrávky Honejska a skóroval do odkryté branky. Gólman Melicherčík se proti jeho střele nestihl přesunout. Zlín si aktivním pohybem vytvářel šance a Melicherčík si tak na nedostatek práce nemohl stěžovat.

Další gól přidali domácí po polovině úvodní třetiny. Holík si drzým brejkem vynutil faul Čakajíka a z nařízeného trestného střílení Melicherčíka si vychutnal. Před pauzou Zlín ještě ubránil několik výpadů Liberce a brankář Horčička si až v této fázi hry připsal několik zákroků.

V prostřední části si Zlín bezpečně hlídal náskok. Po dvou ubráněných oslabeních se v pohledné akci po přihrávce Lešky dostal do šance Veselý, ale tísněný protihráčem nezakončil. V závěru třetiny Bílí Tygři vystrkovali drápky, ale pozorně chytající Horčička změnu skóre nepřipustil.

V poslední dvacetiminutovce měli více ze hry Zlínští, jejichž snahu korunoval třetím gólem v závěru třetiny Okál. Liberec si výraznější šance nevytvořil. Pokud se Severočeši dostali k zakončení, tak jim v cestě stál Horčička.

13. kolo hokejové extraligy:
PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Tesařík (Honejsek, Čajánek), 13. Holík z trestného střílení, 57. Okál (Kubiš, Kotvan). Rozhodčí: Šír, Minář - Bryška, Barvíř. Vyloučení: 5:5, navíc Ulrych (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3867.
Zlín: Horčička - Marušák, Kotvan, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Valenta - Balaštík, Leška, O. Veselý - Honejsek, Čajánek, Kubiš - Okál, Melenovský, Holík - Ondráček, P. Sedláček, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Liberec: Melicherčík - Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Ulrych, Čakajík, Šimek - Urban, P. Nedvěd, Valský - Bartek, Vampola, Bulík - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Jass, Zacha, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.