Slavia - Kladno 1:0Posila Kolář rozhodl o výhře Slavie nad Kladnem

33. Kolář 1 : 0

Hokejisté Slavie zdolali ve 14. kole extraligy Kladno 1:0 a po předchozí sérii pěti porážek vyhráli podruhé za sebou. Rozhodl ve 33. minutě útočník Jan Kolář, posila Pražanů z Pardubic. Brankář Dominik Furch udržel třetí čisté konto v sezóně. Rytíři po třech zápasech s plným bodovým ziskem vyšli naprázdno

Brankář Slavie Dominik Furch udržel proti Kladnu čisté konto.

Zápas musel od 37. minuty dopískat jako hlavní sám Vladimír Pešina, protože Tomáš Horák zápas opustil s krvavým zraněním na hlavě na nosítkách a zamířil do nemocnice. Nešťastně jej trefil puk do obličeje po prudkém pokusu o vyhození Davida Šticha.

Slavia nastoupila bez kapitána Kadlece a byla v úvodu aktivnější. Do první šance se dostal domácí Vladimír Růžička, ale Chábera zasáhl. Pak prověřil kladenského gólmana Bednář. Přes snahu Slavie se do největší šance dostalo při vlastním oslabení Kladno. Po Tenkrátově akci se odrazil puk k osamocenému Lukáčovi, Furch ho však vychytal lapačkou.

Středočeši následně hráli téměř čtyři minuty v přesilovce, z toho osm vteřin v pěti proti třem, ale Slavia se ubránila. Měla štěstí, že se po Dragounově střele nedostal k dorážce před odkrytou brankou Rudovský. Pálil také Kaberle. Za Slavii zahrozil před pauzou Sklenář, jehož střela skončila v boční síti.

Hned v úvodu druhé části znovu otestoval Cháberu Bednář, ve 26. minutě se probíjel Žejdl, ale hostující gólman odolal. Po brejku Kladna Furch stihnul sklapnout betony při Kaberleho ráně. Vedení se dočkala ve 33. minutě Slavia. Při vyloučení Treilleho tečoval Whartonovu přihrávku úspěšně Kolář.

Kladno se snažilo odpovědět, Furch musel krýt Machačovu teč. Na druhé straně zamířil ve 37. minutě do levé tyče Žejdl, následně se domácí při jeho vyloučení ubránili. Během oslabení na několik minut přerušilo hru ošetřování zraněného sudího Horáka, jenž byl převezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku.

Kladno se v závěrečném dějství tlačilo za vyrovnáním. Rytíři se ale neprosadili při Kolářově trestu. Pak Furch vyrážečkou kryl Kuchlerovu šanci. Další možnost měl po přihrávce Kaberleho Dalecký a Rytíři se nedočkali gólu ani při Poletínově vyloučení. Slavia mohla pojistit výsledek při Havlíčkově trestu. Při závěrečném tlaku hostů mohl vyrovnat Tenkrát, fotbalové skóre už se ovšem nezměnilo.

14. kolo hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 33. Kolář (Wharton, Bednář). Rozhodčí: Horák, Pešina - Frodl, Charvát. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 3473.
Slavia Praha: Furch - Wharton, Štich, Kolařík, Šenkeřík, Valach, Holub - Kolář, Bednář, Krenželok - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, P. Jelínek, Poletín - od 22. navíc Micka, T. Doležal, Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, Majeský, Jankovič, od 41. navíc Černošek - Tenkrát, Patera, Eberle - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Kuchler, Havlíček - Strnad, Lukáč, Machač. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.