Hradec Králové - Sparta 1:5Hradec podruhé v sezóně nebodoval, opět podlehl Spartě

Hradec Králové

Hokejisté Sparty vyhráli ve 14. kole extraligy na ledě Hradce Králové 5:1. Pražané počtvrté za sebou naplno bodovali a upevnili si tak vedení v tabulce. Východočeši naopak po sérii pěti výher teprve podruhé v novém ročníku nebodovali. Mountfield ztratil všechny body po 11 střetnutích - Sparta ho stejným výsledkem porazila rovněž v úvodním kole na svém ledě.

Hradecký obránce Tomáš Harant (vlevo) a útočník Sparty Jan Buchtele.

Sparta přijela do Hradce oslabena. V sestavě se neobjevili dva zkušení útočníci - nejproduktivnější hráč týmu Ton nenastoupil kvůli nemoci, jeho kolega z prvního útoku Hlinka je zraněný. Do domácí branky se podruhé za sebou postavil Kacetl, jenž přispěl v pátek k vítězství nad mistrovskou Plzní bezchybným výkonem.

Mountfield se mohl v případě výhry v základní hrací době dotáhnout na Spartu bodově - možná i proto byl v první třetině lepší a vyslal na gólmana Pöpperleho 15 střel, ale ani jedna nebyla úspěšná. V šancích zklamali Červený i Langhammer. Ve 14. minutě se však Hradec prosadil, do brány protlačil puk zblízka právě Červený, jenže sudí těsně předtím přerušili hru, což si potvrdili i při poradě s kolegou u videa.

Týmu kouče Draisaitla se navíc také nepodařilo proměnit téměř půlminutovou přesilovku pěti proti třem. Pro domácí to byl zlomový moment. Pražané se zlepšili, navíc je z branky jistil perfektní Pöpperle.

A ve druhé třetině přišel z jejich strany trojitý úder v rozmezí šesti minut. Jako první se prosadil ve 30. minutě Přibyl, jenž tečoval Krejčíkovu střelu. Branka padla jen pár vteřin poté, co domácí úspěšně ubránili přesilovku.

O dvě minuty později vedl první tým ligy už o dvě branky. Klimek po úniku ze strany překvapil ranou k přední tyči Kacetla, jenž si prostor pečlivě nezakryl. Zřejmě definitivně určil vítěze ve 36. minutě Simon, když zblízka zvýšil už na 3:0 pro Spartu.

Třetí třetina ukázala sílu hostů. Ti si poměrně v klidu hlídali jasný náskok, navíc ho ještě šikovně navýšil Klimek. Jeho útok tak vstřelil tři ze čtyř sparťanských branek. Gólman Pöpperle však nakonec svou čtvrtou nulu v sezoně nevychytal - golfovým úderem ho propálil obránce Pláněk, jenž si připsal první extraligovou branku.

Do stejného výsledku jako v prvním kole dotvořil skóre v závěru při přesilovce pět na tři Kumstát.

14. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 52. Pláněk (Červený) - 30. Přibyl (Krejčík, I. Rachůnek), 32. Klimek (I. Rachůnek, Sičák), 36. Simon (Rolinek, Krejčík), 51. Klimek (Bahenský, Švrček), 58. Kumstát (Přibyl, Krejčík). Rozhodčí: Čech, Mikula - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Diváci: 6154.
Hradec Králové: Kacetl - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Škoda, Červený, L. Květoň - Suja, Langhammer, Podlešák - Švihálek, Tvrdík, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Sparta: Pöpperle - Gřegořek, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp, Kubát - Pacovský, Simon, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.