Třinec - Hradec Králové 3:6Hradec Králové uspěl i v Třinci a ukončil vítěznou sérii Ocelářů

60. Škoda 3 : 6

Hokejisté Hradce Králové předvedli v 15. kole extraligy báječný obrat v Třinci a vítězstvím 6:3 ustřihli sérii pěti výher Ocelářů na domácím ledě. Slezané ještě v polovině zápasu vedli po dvou vlastních gólech soupeře 2:0, pak ale zaúřadovala elitní řada Východočechů, která pěti góly za sebou skóre dokonala obrátila. Dvě trefy a tři asistence zaznamenal Jaroslav Kudrna. Svěřenci kouče Petera Draisaitla venku už poosmé v řadě nevyšli bodově naprázdno.

Vladimír Škoda z Hradce Králové střílí na brankáře Třince Šimona Hrubce.

Třinec na nejlepší venkovní celek extraligy vytáhl i s uzdraveným Peterkem, který se po osmi zápasech vrátil do sestavy a domácí veterán byl v první třetině v ústřední roli. Chyběl jim ale zraněný nejlepší střelec Adamský.

Urputný styl Mountfieldu Třinci roky nepasuje a ani dnešní duel nebyl výjimkou. Oceláři se komplikovaně dostávali do zformované defenzívy soupeře, natož do vyložených šancí. Jen v přesilových hrách přivedli Východočechy párkrát do úzkých, ale Kantor pochytal, co měl.

Nakonec zasáhla náhoda: Peterek v početní výhodě přihrával z rohu za bránou na brankoviště, ale dráhu puku přetnul obránce Pláněk, který hokejkou usměrnil puk do vlastní branky.

Opravdovou raritu na hostující účet přinesla ovšem až druhá třetina. Útočník Kudrna při signalizované výhodě přihrál z rohu za třineckou brankou dozadu tak nešťastně, že puk minul všechny spoluhráče a středem celého hřiště doklouzal až do prázdné hostující branky, odkud pár sekund před tím odjel Kantor na střídačku. I druhý gól Třince byl vlastní a rozhodčí ho připsali Bonkovi, který byl v kontaktu s pukem z domácích hráčů naposledy.

Škoda trestné střílení neproměnil

Dva vlastní góly ale Hradec nabudily a přebral otěže. Hosté neměli pochopení pro třinecké kudrlinky, jejich důrazné pojetí hry na ledě brzy začalo výrazně převládat. Škoda ve 26. minutě neproměnil sólo ani následnou penaltu, kterou sudí nařídili za Gorškovův faul ve vyložené šanci. Hrubec svým bývalým spoluhráčům odolával do 31. minuty než ho umístěnou trefou překonal Mertl.

Hosté smazali deficit ještě ve druhém dějství: Vydarený vyzval v přesilovce prudkou střelou z druhé vlny ke gólové teči Kudrnu a Třinci tím úplně sebral vítr z plachet. Kudrna v úvodu poslední dvacetiminutovky z mezikruží zavěsil potřetí a závěr se proměnil v jednoznačnou záležitost. Elitní řada Východočechů odehrála duel ve velkém stylu a Šimánek s Mertlem si Hrubce během příštích pěti minut 'vychutnali' ještě dvakrát.

Růžička ještě třetí využitou přesilovkou vykřesal jiskřičku naděje a Třinec opravdu soupeře přitlačil, ale ke kontaktnímu gólu už jeho nápor nevedl. Do prázdné branky v power play uzavřel skóre Škoda.

15. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 16. Peterek (Zíb), 21. Bonk, 53. Martin Růžička (Peterek, Zíb) - 31. Mertl (Kudrna, Frühauf), 39. Kudrna (Vydarený, Šimánek), 43. Kudrna (Šimánek, Frühauf), 48. Šimánek (Kudrna), 49. Mertl (Kudrna), 60. Škoda (Šimánek). Rozhodčí: A. Jeřábek, Wagner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. Diváci: 3539.
Třinec: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Krejčí, Zíb, Kania, Foltýn - Marek Růžička, Bonk, Gorškov - D. Květoň, Polanský, Rákos - Martin Růžička, Zagrapan, Varaďa - Matuš, Peterek, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Jank - Kudrna, Mertl, Šimánek - Škoda, Červený, L. Květoň - Suja, Knotek, Podlešák - Švihálek, Tvrdík, Nedvídek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.