Sparta vyrovnala rekord extraligy, Vary rozdrtila 11:0. Na druhé místo jde Hradec

Poslední kolo před pauzou vyhrazenou na Karjala Cup měla v neděli na programu Tipsport extraliga. Vedoucí Spartě se v 18. díle nejvyšší soutěže nadmíru vydařila snaha o zvýšení náskoku, na domácím ledě deklasovala Karlovy Vary 11:0 a vyrovnala tak rekord extraligy. Z hloučku pronásledovatelů pražského týmu se vyčlenil hradecký Mountfield, který porazil doma Kladno 2:0.

Hokejisté Sparty oslavují pátý gól v utkání proti Karlovým Varům.

Karlovarští měli po nepovedeném vstupu do sezóny a příchodu trenéra Mlejnka na dohled desátou příčkou, která je hranicí pro postup do předkola play off, na ledě Pražanů byli ale od prvních minut odsouzeni do role outsidera. Sparta jen v první třetině nasypala do branky soupeře pět gólů a v kanonádě pokračovala i v dalším průběhu utkání. Ukazatel skóre se nakonec zastavil na hodnotě 11:0.

Sparta tak vyrovnala rekord samostatné extraligy. Dosud nejvýraznějšího rozdílu ve skóre dosáhli - trochu paradoxně - sami Karlovarští, kteří v sezóně 2007/08 rozdrtili 11:0 Ústí nad Labem, a také Sparta, jež v sezóně 1993/94 deklasovala Pardubice 13:2.

Z pronásledovatelů uspěl jen Hradec

Krok se suverénní Spartou udrželi z nejbližších pronásledovatelů jen hokejisté Hradce Králové. Mountfield na domácím ledě přehrál Kladno 2:0 a osamostatnil se na druhé příčce s pětibodovým mankem na holešovický celek.

Stejně bodů jako Hradec měli po pátečním dějství také hráči Komety a Slavie, v neděli ale oba celky musely přijmout porážku. Brňané prohráli nejtěsnějším rozdílem na ledě Liberce, jemuž zajistila tři body branka Hunkese z 12. minuty. Slavia ve Vítkovicích sice rychle vedla, domácí ale kontrovali třemi brankami v řadě a nakonec slavili výhru 4:2. Liberec si vítězstvím zajistil postup na desátou příčku na úkor Kladna, které elitní desítku opustilo.

Zlín si prohodil místo s Plzní

Pardubice se v neděli představily ve Zlíně v přímém souboji o sedmou příčku, kterou hájil domácí celek. Hostům se podařilo dvakrát vypracovat jednobrankový náskok, Berani ale pokaždé vyrovnali a v úvodu poslední třetiny vykročili po brance Čecha za vítězstvím. Týž hráč pak stanovil konečné skóre 4:2.

Zlín si nakonec v tabulce prohodil místo s dosud šestou Plzní, která v duelu s Litvínovem vydřela jen dva body za hubené vítězství 1:0 v samostatných nájezdech. Bezbrankový zápas nakonec v rozstřelu rozhodl Ondřej Kratěna a Litvínov bral i bod, protože opět poodskočil od poslední příčky. Role nejhoršího celku extraligy zůstala přisouzena Chomutovu, který propadl v domácím duelu s Třincem a před hubenou návštěvou prohrál 2:5.

Dění na extraligových kluzištích po nedělním kole na víc než týden utichne, znovu se ligový kolotoč rozběhne po finském dílu Euro Hockey Tour ve středu 13. listopadu, kdy je na programu kompletní 19. kolo.

Hokejová extraliga - 18. kolo
Zlín – Pardubice 4:2on-line
Branky: 21. Veselý, 37. Leška, 42. a 49. Čech - 15. Zohorna, 27. Nosek.
Sparta – Karlovy Vary 11:0on-line
Branky: 5. Krejčík, 8. a 39. Klimek, 15. a 52. Ton, 18. a 34. Kubát, 18. Pech, 40. Rolinek, 42. Simon, 44. Rachůnek.
Liberec – Brno 1:0on-line
Branka: 12. Hunkes.
Vítkovice – Slavia 4:2on-line
Branky: 13. a 56. Húževka, 18. Huna, 22. Roman - 5. Bednář, 29. Sklenář.
Plzeň – Litvínov 1:0 po sam. nájezdechon-line
Rozhodující nájezd Kratěna.
Mountfield HK – Kladno 2:0on-line
Branky: 18. Knotek, 39. Kudrna.
Chomutov – Třinec 2:5on-line
Branky: 37. Svoboda, 59. Balej - 2. a 30. Růžička, 5. Polanský, 25. Orsava, 42. Květoň.