58. Vlach 3:0
60. Zagrapan 3:1
Záznam online reportáže »

17. listopadu 2013 17:48 - Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů porazili ve 21. kole extraligy Třinec 3:1 a dočkali se výhry po pěti porážkách za sebou. Ve vzájemných zápasech ukončili Západočeši sérii jedenácti proher za sebou a radovali se proti Ocelářům poprvé od 19. listopadu 2010. Oceláři sebrali brankáři Tomáši Závorkovi čisté konto až 58 vteřin před koncem.

Petr Eret, ČTK

Do vedení mohl jít už po půlminutě hry Třinec, Zagrapanova střela při přečíslení dvou na jednoho však minula branku. Postupně se začala osmělovat i Energie. Hovorkovu dorážku po Koblasově střele ještě Hrubec vyrazil, ale na Kytnárovo zakončení zápěstím v sedmé minutě už nestačil. Vyrovnat mohl Kania, ale nedokázal přehodit Závorkův levý beton.

Hokej průměrné úrovně bez výraznějších brankových příležitostí pokračoval i v prostředním dějství. Proti lépe bruslícím hostů vynikali Západočeši zodpovědnou obranou a to, co prošlo, pochytal spolehlivý Závorka. Ten se vyznamenal zejména při závaru ve 37. minutě, kdy rychle po sobě zlikvidoval příležitosti Polanského a Adamského.

Skóre se ve druhé třetině nakonec přece jenom měnilo, bylo to paradoxně při nejhůře sehrané přesilovce Energie. Ve 39. minutě vypálil od modré čáry Gulaši a jeho střela prošla pod betony Hrubce. Byla to premiérová branka Gulašiho při jeho angažmá v Karlových Varech, jeho čekání na gól trvalo do 142. zápasu v zelenobílém dresu.

Ve snaze udělat něco s výsledkem přidali hosté na obrátkách, větší gólové šance si však nevytvářeli. Nejblíže ke vstřelení branky byli ve 46. minutě při Zuckerově vyloučení, ale Galvasova bomba se pouze otřela o horní tyč.

Karlovarští zodpovědně bránili modrou čáru a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Jeden z nich v 58. minutě využil Vlach, který po Hovorkově přihrávce navýšil skóre. V poslední minutě sebral Závorkovi čisté konto Zagrapan.

21. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Kytnár (J. Doležal, J. Drtina), 39. Gulaši (Rýgl), 58. Roman Vlach (Hovorka) - 60. Zagrapan (D. Květoň). Rozhodčí: Hribik, Homola - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 2537.
Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, M. Rohan, J. Drtina, Dresler, Gulaši, Schusser - Pohl, R. Hruška, Zaťovič - Hovorka, Roman Vlach, Koblasa - Zucker, Vachovec, R. Dlouhý - V. Tomeček, Kytnár, J. Doležal. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.
Třinec: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Zagrapan, Rákos - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a P. Marek.

Časová osa: Tipsport extraliga