V pardubické bráně mohl být rozhoupaný pytel a stejně bychom se netrefili, lamentoval slávistický gólman Svoboda

11. března 2014 11:03 - Pardubice

Euforická nálada je fuč. Tři vítězné zápasy, které Slavii postrčily do vyřazovací části, jsou zapomenuty a nastala krutá realita play off. V prvním utkání předkola se pražský tým v Pardubicích nezmohl ani na jednu trefu. „S Jardou Bednářem v sestavě to ale stoprocentně bude jiné, takové duely jsou pro něj jak dělané,“ tvrdí před úterním pokračováním série slávistický hokejový gólman Adam Svoboda.

 

Josef Vostárek, ČTK

O čisté konto jste přišel v pondělí už v šesté minutě. Asi jste nepředpokládal, že to bude vítězný gól...
Neměli jsme štěstí ve střelbě. Šancí bylo dost, ale všechno šlo brankáři do břicha nebo po ledě do hokejky. To tam klidně mohli rozhoupat pytel, nebo tam mohl stát můj brácha, který pět let nehraje a vyšlo by to nastejno. Málo důrazu tam bylo, ale nejsme atleti, abychom půl roku čekali na nápravu. Máme šanci hned další den.

Může být impulzem ke změně návrat Bednáře do sestavy?
Bez Bedýnky nejde hrát půl sezóny. To je borec, který se v důležitých chvílích umí prosadit, zaútočit a dostat tu misku vah na naši stranu. Určitě moc chyběl, ale nevymlouváme se, zvládli jsme tři důležité zápasy i bez něj.

Vyčítal jste si některý ze tří pardubických gólů ve vaší síti?
Jo, ten třetí. Už jsem si Tybora šteloval do bekhendu na nájezd, ale ujel mu puk a potom do toho nějak šťouchl. V takovém důležitém utkání to šlo jasně na můj vrub.

Takže se nebudete divit, když vás nahradí v brankovišti Dominik Furch?
Uvidíme, to je jedno, kdo tam stojí. My potřebujeme urvat jedno vítězství. Když tam půjde Domino a vyhrajeme, tak budu stejně spokojený.

Byl tlak před vaší brankou větší, než v závěrečných zápasech základní části?
Těžko někomu něco vyčítat. Při tom druhém gólu... Sejček tam přetlačil Juru Valacha a dal to nahoru. Prostě gól, který platí.

Občas jste vypadal, že jste docela podrážděný. Měl jste dokonce potyčku se svalovcem Vašíčkem.
Držel jsem ho za helmu a on mě šťouchal do choulostivých míst, kde to bolí. Asi si myslel, že tam je puk. Potom jsem koukl, že to je zrovna on. Na něj bych si pěstí netroufnul. V takových chvílích hlavy rychle vychladnou.

Po zápase vám kouč Růžička udělil kázání. Změnila se hodně atmosféra v kabině od pátečního postupového duelu s Litvínovem?
Máme zkušené mužstvo a přísné trenéry. Kdyby někdo lítal v oblacích, tak ho hodně rychle sestřelí. Chtěli jsme vyhrát, nepovedlo se, ale máme možnost to napravit.

bum, Sport.cz, Právo

ČT sport 6:2 Třinec - Liberec 6:2 dohráno
20210418T18:00:00+0200
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec
ČT sport Třinec - Liberec zítra 17:00
20210419T17:00:00+0200
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..