Slavia po obratu v Pardubicích srovnala sérii. Vítkovice i podruhé porazily Liberec

Vítkovičtí hokejisté porazili v úterním duelu předkola play off Liberec 3:1 a zvýšili v sérii vedení na 2:0. Od postupu do čtvrtfinále je dělí jediná výhra. To Slavia dokázala zdramatizovat druhou sérii, když po obratu ve třetí třetině vyhrála v Pardubicích 4:3 a srovnala sérii na 1:1. V úterý začala prvními zápasy také skupina o umístění, v níž Kladno prohrálo doma s Litvínovem 3:4 a Karlovy Vary na svém ledě porazily Chomutov 5:4 po prodloužení. Oba poražené celky už ale mají po základní části jistotu, že se nevyhnou barážovým bojům.

Hráči Slavie se radují z vítězné branky na ledě Pardubic.

Pardubice po pondělní výhře 3:0 začaly skvěle i úterní duel. Nad Slavií vedly 2:0 a 3:1, když i tentokrát se dvěma góly blýskl hrdina pondělního utkání Radoslav Tybor. Slávistům se však ještě v první třetině podařilo odčarovat kouzlo slovenského gólmana Júliuse Hudáčka.

Pražané ho poprvé prostřelili v předkole po 77 minutách a 35 sekundách, když o kontaktní gól se postaral navrátilec Jaroslav Bednář. Ještě šest minut před koncem vedli domácí 3:2, jenže pak v rozmezí tří minut otočily zápas trefy Petra Jelínka a Pavla Klhůfka. Pardubičtí už na obrat zareagovat nestihli.

Strapáč dvakrát udeřil

Vítkovice se i ve druhém duelu s Libercem mohly spolehnout na skvělý výkon brankáře Filipa Šindeláře. Bílé Tygry zaskočili domácí v úvodních vteřinách prvních dvou třetin, kdy se dvakrát trefil Petr Strapáč. Ve druhé třetině sice snížil Jaroslav Vlach, ale dvougólový náskok rychle vrátil domácím Ondrej Šedivý.

Vlach mohl vrátit hosty do hry v závěrečném dějství, jenže nařízené trestné střílení neproměnil. Liberečtí už nedokázali dotáhnout do zdárného konce ani jednu ze svých gólových šancí a po dvou prohrách tak jsou na hraně vyřazení.

Třetí zápasy obou sérií jsou na programu ve čtvrtek.

Předkolo play off hokejové extraligy, 2. zápasy:
Pardubice - Slavia 3:4
Branky: 16. a 25. Tybor, 5. Radil - 18. Bednář. 32. Šenkeřík, 54. Jelínek, 57. Klhůfek. Stav série: 1:1.
Vítkovice - Liberec 3:1
Branky: 1. a 21. Strapáč, 35. Šedivý - 29. Vlach. Stav série: 2:0.
Skupina o umístění, 1. kolo
Kladno - Litvínov 3:4
Branky: 18. Tenkrát, 37. Bílek, 43. Havlíček - 31. Gula, 32. Černý, 46. Piroš, 58. Jurčík
Karlovy Vary - Chomutov 5:4 po prodloužení
Branky: 15. a 23. Zaťovič, 33. Rýgl, 39. Pohl, 63. Zucker - 30. a 35. Svoboda, 27. Kubinčák, 54. Kaše.