Živě

Po ostudě v sezóně musíme extraligu zachránit, burcuje chomutovský David Hruška

24. března 2014 14:03 - Chomutov

Zkušený útočník David Hruška byl nejproduktivnějším hráčem chomutovských hokejistů po základní části i skupině play out v extralize. Ani jeho devatenáct gólů ale nepomohlo Pirátům k lepší bilanci, než bylo poslední místo v tabulce s neuvěřitelně nízkým počtem získaných bodů. Dlouhodobá část sezóny pro nejslabší extraligový celek skončila a tým se pokusí napravit si pošramocenou reputaci alespoň v baráži o udržení. „Bude to stoprocentně těžší, než loni, ale musíme prolínací soutěž zvládnout,“ burcuje Hruška.

 

Právo

Chomutovští hokejisté zakončili základní část i skupinu play-out v extralize na čtrnácté příčce tabulky. Soupeři si s vámi často dělali, co chtěli. Jak to berete?

Sezóna byla od začátku extraligy až do posledního kola špatná. Místy z naší strany doslova ostudná podle toho, co jsme předváděli. Nenašel by se na ní ani jeden světlý moment.

Čemu roli extraligového outsidera přičítáte?

Měli jsme hodně zraněných. Nemohli jsme se připravovat v kompletní sestavě. Postupně se někteří marodi vracejí a doufejme, že budou v pořádku. Ale teď už s tím, co bylo, nic neuděláme. Musíme hodit nezdary za hlavu.

Ve středu vstupujete do baráže o udržení. S jakými pocity začnete bojovat o uchování extraligové existence?

Na baráž se nikdo z extraligy netěší. Ale bohužel ji musíme absolvovat a jediným cílem je ligu zachránit.

A co strach z případného neúspěchu?

O strachu bych nehovořil. Věřím, že ho nemáme. Jdeme do baráže s pokorou a vědomím, že je potřeba hrát lépe, než doteď. Složení soupeřů je skoro stejné jako loni - tedy Mladá Boleslav, Olomouc a letos Kladno místo dřívějšího Liberce. Rozdáme si to o dvě místa, půjde o všechno. Bude to stoprocentně těžší než loni, ale musíme soutěž zvládnout.

Co říkáte na rozlosování?

Začínáme doma s Olomoucí, což by mohl být dobrý rozjezd. Snad se první zápas pro nás stane výhodou, abychom se odpíchli k vítězstvím.

Josef Pešout, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..