Kometa ukončila sezónu plzeňským mistrům, čeká ji Sparta. Dál jde i Zlín, semifinále si zahraje s Třincem

vap, škvSport.cz

Čtveřice semifinalistů hokejové extraligy je jasná! Ke Spartě a Třinci, které si postup zajistily už ve středu, se přidal Zlín a Brno. Kometa vedla 3:2 na zápasy s úřadujícím mistrem z Plzně a mečbol doma proměnila v prodloužení zásluhou Hynka Zohorny v 65. minutě. Zlín za stejného stavu série vyhrál 2:1 v prodloužení v Hradci Králové. Svůj tým do semifinále posunul kapitán Petr Čajánek v 76. minutě. Zlín v boji o finále změří od 2. dubna síly s Třincem, Brno se Spartou.

Brankář Tomáš Štůrala ze Zlína v šestém čtvrtfinále s Hradcem Králové.

Zlín v prodloužení definitivně ukončil sérii s Mountfieldem a stále může napodobit loňskou účast až ve finále.

V první třetině obří šanci zahodil při tlaku hostů Honejsek, neprosadil se ani domácí Mertl.  Ve druhé části, která už byla plná emocí, byl blízko ke gólu Škoda, ale zlínský Kotvan zaskočil za překonaného Štůralu a zastavil střelu z úhlu před brankovou čarou. Skóre otevřel až hostující  Balaštík při přesilovce pěti proti třem ve 38. minutě. Štůralovo čisté konto po více než 100 minutách pokazil Škoda a zařídil Mountfieldu prodloužení sezóny, ovšem jen prodloužením. V něm udeřil v celkové 76. minutě zápasu kapitán Čajánek.

Posedmé v řadě obhájce neuspěl

Úřadující šampión z Plzně nezopakoval minulý rok. Tehdy Razýmovi svěřenci ve čtvrtfinále rovněž prohrávali 2:3 na zápasy, v Litvínově, pak ale uspěli a doma v sedmém zápase postup přes Chemiky završili. Nyní jim to nevyšlo.

Po třetině prohrávali 0:1. Zohornově gólu předcházela hra vysokou holí, ale sudí gól uznali a plzeňské protesty byly marné. Ve druhé třetině vyrovnal Indrák. Obrat dovršil ve 25. minutě Petruška. Němec ale zase srovnal, aby Plzni vrátil vedení Lev. Ve třetí třetině bylo znovu vyrovnáno, postaral se o to Čermák. Mistr se ovšem dál vzpouzel konci sezóny. Ale jen do 65. minuty, kdy se podruhé v zápase trefil Zohorna.

Posedmé za sebou se stalo, že mistr neobhájí titul. Naposledy se zopakování triumfu v roce 2007 povedlo Spartě.

Po libereckém Petru Nedvědovi přineslo toto play off konec kariéry i další legendě - plzeňskému Martinu Strakovi.

Kometu hnalo za postupem 7200 příznivců, tedy vyprodaná Kajot arena. Brňané ve čtvrtfinále vyřadili Plzeň i před dvěma roky, tehdy dokráčeli ke stříbru.

Hruška vyrovnal rekord

Druhé kolo měla na programu barážová skupina. Kladno hostilo Chomutov, domácí fandové cítili, že situace je zlá a na podporu týmu pochodovali městem. Milan Nový, bývalá hvězda slavného klubu, usedl symbolicky do šatny, aby povzbudil hráče současného mužstva. To ale hned od první minuty prohrávalo.

Už v sedmé vteřině se trefil Hruška, vyrovnal tím extraligový rekord v rychlosti dosažení branky, který svorně drží Janků, Pacovský a Ton. Dalecký záhy vyrovnal. Ale Severočeši šli rázně za druhou výhrou ve skupině. Kladno jen korigovalo a neodčinilo debakl z prvního kola proti Mladé Boleslavi. Ta přivítala Olomouc, která během druhé  třetiny obrátila na 3:1, Boleslavští stačili jen snížit Pabiškou.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy, 6. zápasy:
Hradec Králové - Zlín 1:2 po prodloužení
Branky: 48. Škoda - 38. Balaštík, 76. Čajánek. Konečný stav série: 2:4
Brno - Plzeň 4:3 po prodloužení
Branky: 17. a 65. H. Zohorna, 27. Němec, 43. J. Svoboda - 23. Indrák, 25. Petruška, 31. Lev. Konečný stav série: 4:2
Barážová skupina, 2. kolo:
Mladá Boleslav - Olomouc 2:3
Branky: 23. Kubica, 55. Pabiška - 27. Selingr, 33. Marosz, 36. Ostřížek
Kladno - Chomutov 2:4
Branky: 6. Dalecký, 58. Majeský - 1. D. Hruška., 19. Račuk, 27. Bomersback, 51. Gajovský