Patera zařídil dva body Kladnu. Ale pořád je to málo, uvědomuje si kapitán

4. dubna 2014 20:34 - Chomutov

Jako správný kapitán a tahoun mužstva se projevil nejstarší kladenský hráč Pavel Patera v zápase 5. kola baráže o hokejovou extraligu na ledě Chomutova. Těsně po začátku nastaveného času vstřelil vítězný gól svého týmu a Kladno tak bralo dva body za výhru 1:0 v prodloužení. Nic to však nemění na kladenském postavení na čtvrtém místě skupiny.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Po vítězství jste se emotivně radoval, což bylo nejspíš znamením, že úspěšnému výsledku přikládáte velký význam. Jaké máte pocity?

Jelikož k radování nebylo během sezóny ani v baráži moc příležitostí, bereme i dva body. Ale z celkového pohledu, kdy potřebujeme dohánět manko, je to málo. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát za tři body, protože každý vidí, jaká je naše situace v tabulce. Mohli jsme zápas rozhodnout už dříve, když jsme netrefili půlku prázdné branky. Ale Chomutov hrál taky dobře a nevím, jestli bychom si plný bodový zisk zasloužili.

Jak byste popsal svůj vítězný gól?

Věděli jsme, že jdeme do prodloužení se sedmivteřinovou přesilovkou. A že máme šanci ve čtyřech proti třem něco vymyslet. Nakonec se nám povedlo mojí střelou proměnit přečíslení tři na dva. A jsem rád, že to tam spadlo.

Je první výhra v baráži vzpruhou?

V soutěži jde o strašně moc. Po celý zápas v Chomutově nás držel brankář Honza Chábera, takže vydřené body patři i jemu za vynikající výkon. Pořád ale máme jen první vítězství v baráži, což pochopitelně zdaleka ani trochu nestačí na záchranu extraligy.

Co očekáváte od nedělní bitvy s Olomoucí?

Příspěvek z Chomutova je jen první vlaštovkou. Musíme to v neděli potvrdit. A pokud urveme tři body, měl by to být odrazový můstek k lepším výkonům a hlavně výsledkům.

Zajímáte se o to, jak vaše snažení prožívá majitel klubu Jaromír Jágr?

Co může říkat, když jsme v baráži poslední? (hořký úsměv). Pokud vím, tak je na dálku v kontaktu především s vedením a trenéry, kteří nám to tlumočí.

eš, Sport.cz, Právo

ČT sport Sparta - Liberec dnes 17:00
20210415T17:00:00+0200
Sparta vs. Liberec
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec
O2 Sport Třinec - Ml. Boleslav dnes 19:00
20210415T19:00:00+0200
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec
Ml. Boleslav

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..