Rubriky:

Tipsport extraliga

Kašpariáda! V Pardubicích jsme měli prohrát a to se taky stalo, soptil kouč Vítkovic Svozil

9. března 2015 10:55 - Pardubice

Přišel na tiskovou konferenci po zápase, který rozhodl o konci sezóny jeho týmu. Na první pohled působil trenér Vítkovic Ladislav Svozil klidným a smířlivým dojmem. Jenže když si vzal slovo, aby zhodnotil čtvrté utkání série s Pardubicemi, které jeho svěřenci prohráli 0:5, hned bylo patrné, jak to v něm vře. Přímo to sice nepřiznal, s vedením duelu ze strany hlavních rozhodčích Fraňa se Svobodou však byl hrubě nespokojen.

 

David Taneček, ČTK

Svůj verdikt začal Svozil pochvalou hráčům, že první třetina skončila bezbrankovým stavem. „Věděli jsme, že když budeme s domácími hrát déle 0:0, budou nervóznější. Víc než my, protože my jsme neměli co ztratit. Měli jsme tu prohrát a to se taky stalo," řekl šestapadesátiletý kouč.

Vítkovice poprvé kapitulovaly ve 23. minutě v oslabení, když si odpykávaly trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesně o čtyři minuty později zužitkovaly Pardubice další přesilovku po faulu vysokou holí obránce Štencla. „Stále jsme hráli v oslabení, a když se Pardubice po dvou gólech z přesilovek dostaly do vedení, už jsme neměli šanci," soudil Svozil.

„Nějaká kosmetická změna (ve stylu řízení zápasu ze strany sudích), když jsme za stavu 3:0, 4:0 nebo 5:0 dostali přesilovky my, to už je kašpariáda! To už nejde nic," kritizoval Svozil, ale záměrně nebyl adresný, aby se tak neprovinil pravidlu, že za hodnocení výkonu arbitrů v den zápasu následuje pokuta.

Svozil: Nebudu panu Řezníčkovi platit pokutu

Na přímý dotaz, jestli cítí, že rozhodčí Pardubicím pomáhali, okamžitě odvětil. „Nebudu panu Řezníčkovi (řediteli extraligy) platit pokutu. To je moje odpověď," řekl Svozil a s přáním pěkného večeru, aniž by podal svému protějškovi Miloši Říhovi mladšímu ruku, opustil sál.

Možná i proto, že nesouhlasil s částí Říhova hodnocení nedělního klání. „Soupeř už byl po druhém obdrženém gólu přemotivovaný. Hodně to otevřeli a hráli nečistě," říkal pardubický asistent trenéra, a když Svozil jeho slova poslouchal, ironicky se smál.

„Jinak ale nezbývá než domácím gratulovat, byli v dnešním utkání lepší. My si celou sérii prohráli druhým domácím zápasem. Pod dojmem úvodní výhry 8:2 jsme zase nastoupili laxně a prohráli. Bylo vidět, že Pardubice doma za tím šly víc, než když jsme hráli doma my v Porubě," je přesvědčený Svozil.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..