Sparta má postup na dosah. Brno uspělo ve Zlíně a ve čtvrtfinálové sérii vede

Hokejisté Sparty v neděli úspěšně zaútočili na postupový mečbol. Ve třetím čtvrtfinálovém střetnutí Česká pojišťovna play off extraligy zvítězili v Hradci Králové 4:3 a pouze jediná výhra je dělí od účasti v semifinále. Brno dokázalo na ledě mistrovského Zlína otočit nepříznivý stav a po vítězství 2:1 se ve čtvrtfinálové sérii ujalo vedení 2:1 na zápasy. Rozhodující gól vsítil bývalý hráč Beranů Antonín Honejsek.

Sparťanský obránce Karel Pilař (vlevo) se raduje z gólu proti Hradci Králové ve třetím čtvrfinálovém zápase play off extraligy.

Sparta vstoupila do utkání v Hradci zhurta a už ve 2. minutě byla blízko ke gólu. Po Čápově faulu se rozjel k provedení trestného střílení Buchtele, Kacetl v brance ale Mountfield podržel.

Pražany však tento moment psychicky nenalomil. Naopak uběhly jen dvě minuty, když Kumstát v přesilovce poprvé rozvlnil síť. Hosté šli do kabin dokonce s dvougólovým náskokem, který jim zařídil ve 14. minutě obránce Pilař.

Valcourt krásnou střelou v prostřední dvacetiminutovce snížil, jenže Jandačovi svěřenci bleskově odpověděli. Vedení o dva góly jim vrátil ve 36. minutě Hlinka. Když v závěrečné části zvýšil na 4:1 svým druhým zásahem v utkání Kumstát, vypadalo to, že Hradec již síly na zvrat nenajde. V 50. minutě však snížil Kudrna a dvě minuty před třetí sirénou zadělal na drama při hře bez brankáře Šimánek. Hradec znovu odvolal Kacetla z klece, vynutit prodloužení se mu ale už nepodařilo.

Sparta tak vede v sérii 3:0 na zápasy a rozhodující krok k postupu může učinit už v pondělí, kdy je od 18 hodin v Hradci na programu čtvrtý duel.

Kometa otočila duel v Zlíně

Zlín si přivezl z Brna jednu výhru a o druhou ve čtvrtfinálové sérii usiloval před vyprodaným stadiónem Luďka Čajky. Berani začali velmi slibně. V 9. minutě se prosadil šikovnou tečí Roman Vlach a domácí vedli.

Jenže Kometa v prostřední třetině během čtyř minut překlopila výsledek na svoji stranu. Nejprve srovnal po Káňově pasu osamocený František Ptáček a poté někdejší forvard Beranů Antonín Honejsek přesnou ranou z kruhu dokonal obrat. Hosté už těsný náskok ubránili až do závěrečné sirény a slaví druhou výhru v sérii.

Čtvrté utkání je na programu v pondělí v 18:20. Výhodu domácího prostředí budou mít opět Berani.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy, 3. zápasy:
Zlín - Brno 1:2
Branky: 9. Vlach - 23. Ptáček, 27. Honejsek. Stav série: 1:2.
Hradec Králové - Sparta 3:4
Branky: 33. Valcourt, 50. Kudrna, 58. Šimánek - 4. Kumstát, 14. Pilař, 36. J. Hlinka, 48. Kumstát.
Stav série: 0:3.