Rubriky:

Tipsport extraliga

Slavii záchranu přeju, mnohem víc ale chci postup Chomutova, říká Růžička

19. března 2015 09:24 - Velké Popovice

Slavii vždycky bral jako srdeční záležitost. V roce 1994 ji Vladimír Růžička po svém návratu z NHL vytáhl do extraligy, od roku 2000 ji čtrnáct let nepřetržitě vedl z trenérského postu a dočkal se s ní dvou mistrovských titulů. Letos v létě se však s šéfy klubu nerozešel v nejlepším, a tak kývnul na roli konzultanta v prvoligovém Chomutově. Piráti se nyní právě i s červenobílými poperou v baráži o tuzemskou nejvyšší soutěž.

 

Jan Handrejch, Právo

Pro Růžičku to bude jistě pikantní záležitost. Sám má sice spoustu starostí se skládáním reprezentačního kádru pro domácí mistrovství světa, které startuje už za necelých sedm týdnů, dění v chomutovském hokeji ale rovněž podrobně sleduje.

V létě pomáhal stavět kádr, aby se Piráti ihned vrátili do extraligy, kterou v minulém ročníku po dvou letech opustili. Do Chomutova zamířil i jeho syn Vladimír Růžička mladší, jehož ve Slavii vytáhl do velkého hokeje a několik let ho pak vedl v A týmu.

I on pomohl k postupu do baráže. „Jsem rád, že Chomutov splnil to, co se od něj očekávalo. Zatím to jsou ale jen dva kroky (postup ze čtvrtfinále i semifinále první ligy), ten třetí, nejtěžší, teprve přijde," prohlásil Růžička starší ohledně baráže, v níž budou Severočeši bojovat o dvě volná místa pro extraligu s Olomoucí, Českými Budějovicemi a Slavií.

Právě v Edenu Chomutov do baráže příští středu vstoupí, Růžička u toho ale přítomen nebude. „Když mám volno, jsem v Chomutově a řeším ho. To není nic tajného. Ale ve středu určitě budu ve Velkých Popovicích na tréninku reprezentace," vysvětluje jedenapadesátiletý trenér. „Slavii záchranu samozřejmě přeju. Ale mnohem víc chci, aby Chomutov postoupil do extraligy," uzavírá Růžička.

škv, Sport.cz

Zvládne Chomutov baráž a vrátí se zpět do extraligy?


  Třinec - Brno dnes 17:00
20191216T17:00:00+0100
Třinec vs. Brno
Třinec vs. Brno
Třinec
Brno

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..