Slávista Novák: Věříme, že série ještě vydrží

V úterý se stal hrdinou hokejového derby pražských "S" a slávisté mu vděčí za to, že ani v posledním zápase první čtvrtiny extraligy nepoznali hořkost porážky. Obránce Slavie Jan Novák vstřelil Spartě dva góly a výrazně přispěl k vítězství svého týmu 3:1 na ledě soupeře. Obzvláště jeho první branka musela potěšit oko každého fanouška. ROZHOVOR S JANEM NOVÁKEM

Co musí soupeři na Slavii vymyslet, aby ji konečně porazili?Dokud budeme hrát takhle, tak asi nic. Ale každá série jednou skončí, třeba to bude už ve čtvrtek. Ale všichni doufáme, že vydrží co nejdéle.

Na začátku zápasu vás ale brzdila častá vyloučení, nevyčinil vám trenér Růžička?Ten nás srovnává v každém zápase (úsměv). Naštěstí v těch chvílích skvěle zachytal Petr Franěk a podařilo se nám oslabení ubránit.

V závěru domácí hodně tlačili, nebáli jste se nakonec o výsledek?Hlavně v poslední třetině začala Sparta víc šlapat, takže jsme nakonec byli rádi, že jsme výsledek ubránili. Mužstvo postihla nějaká střevní chřipka, takže nám už docházely síly.

O střevní chřipce mluvil i asistent trenéra Kalous. Patříte rovněž mezi postižené hráče?Ano, bohužel taky. Vždycky, když je v týmu nějaká viróza, tak já ji takřka stoprocentně chytnu. Někteří hráči po včerejšku ani pořádně netrénovali.

V zápase jste dal dva góly. Nezamrzí, že se vám nepodařilo dokonat hattrick? Bylo by to sice skvělé, ale ani to tak nemrzí. V závěru jsme začali hrát spíš odzadu, aby jsme zbytečně neinkasovali.

Především váš první gól byl opravdu výstavní. Jak byste ho popsal?Původně jsem chtěl vystřelit nahoru nad lapačku. Ale přede mnou byl volný prostor, tak jsem si najel blíž. Když mě ani poté nikdo neatakoval, udělal jsem další kličku a pak už nebylo těžké to trefit.

První čtvrtinou extraligy prošla Slavie bez porážky. Které zápasy byly asi nejtěžší?Hodně těžké byly zápasy s Libercem a s Pardubicemi. Tam jsme museli opravdu hodně zabrat, aby naše série neskončila.