Liberec je po výhře nad Znojmem už třetí

Liberecká Tipsport Arena zůstává nedobytnou pevností, odolala i náletu znojemských Orlů. Ti se o možné body připravili zejména nedisciplinovaností ve druhé třetině, v níž inkasovali celkem 26 trestných minut.

Nejprve se prosadil nejlepší domácí střelec Vaic, jenž uspěl po sedmizápasové pauze, a když na trestnou lavici putoval za manipulaci s kotoučem za Mikulíkem i Jareš, potrestal podruhé ve svém třetím zápase v libereckém dresu dvojnásobné vyloučení soupeře Hlavačka. Definitivní uklidnění domácím zajistil další bývalý sparťan Novák.

Hosté už se zmohli jen na snížení porážky, když Hniličku připravil o čisté konto smolným kopnutím puku do branky spoluhráč Richter. Místo, aby šťastná branka hosty nastartovala, působili nekompaktním dojmem .

Vrcholem jejich marné snahy o zdramatizování zápasu byla nevídaná hrubka dvojice obránců Jareš-Heš, kteří naservírovali nejproduktivnějšímu domácímu hráči Vampolovi puk přímo na hůl a znojemský gólman Trvaj si mohl ukroutit hlavu.

Bílí Tygři Liberec - Znojemští Orli 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branka a nahrávky: 13. Vaic (Šachl, V. Novák), 33. Hlavačka (Richter, Vampola), 43. V. Novák (Šachl, Vaic) 56. Vampola - 45. Ludvík (Erat, Ondřej). Rozhodčí: Smeták - Bádal, Rozlílek. Vyloučení: 6:10, navíc Mikulík (Znojmo) 10 min. Využití: 2:0 Diváci: 4491.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Hlavačka, Krstev, Holub, Richter, od 29. navíc Derner - Vaic, Šachl, V. Novák - Plodek, Vampola, S. Procházka - Rozsíval, Rataj, Tomajko - Klimenta, Víšek, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Mojžíš, Čakajík, Šmach, Jareš, Heš, Varakas - Plášek, Pucher, Uram - Erat, Ondřej, Ludvík - Mikulík, Haman, Fadrný - Beroun, Vaškovič, Kraus. Trenéři: M. Hořava a Votruba.