Pardubice se dál vezou na vítězné vlně

ZNOJMO

Pardubice se dál vezou na vítězné vlně, když zvítězily na ledě Znojma 3:1. Základ tříbodovému zisku položili už v úvodní desetiminutovce. Znojmo naopak nenapravilo předchozí domácí výpadek se Spartou.

Ilustrační foto

Již v 55. vteřině přihrál uzdravený Mikeska od zadního mantinelu Hlinkovi a hosté vedli. Tentýž hráč přidal po vydařené kombinační akci i druhý gól. Další stoprocentní příležitost Pardubic zahodil Korhoň. Mdlé Jihomoravany aspoň trochu postavila na nohy přesilovka v závěru úvodní třetiny, Lašák ovšem několik závarů před svou brankou vyřešil.

Další početní výhodu Znojmo po první pauze promrhalo, naopak Sýkora mohl v oslabení zvýšit. Sólo však neproměnil. Chvíli na to ale Pardubičtí vedli díky Mikeskově trefě už 3:0. Přesně uprostřed utkání vrátil domácí zpátky do zápasu gólem Mikulík. Vzápětí na tom mohli být Znojemští ještě lépe, ale Erat se sám před Lašákem neprosadil.

Na začátku poslední části měli Pardubičtí 26 vteřin výhodu dvojnásobné početní převahy, gól se jim ovšem vstřelit nepodařilo. Přesto dvoubrankový náskok bez problémů uhájili.

Roman Kaňkovský (manažer Znojma): "Pardubice byly dnes jasně lepší, přehrály nás ve všech herních činnostech. Naši hráči jim prostě nestačili."

Vladimír Bezdíček (Pardubice): "S výsledkem jsme spokojeni. Začali jsme v pohybu a velmi dobře odehráli první třetinu. Hráči plnili pokyny, které jsme si před začátkem utkání řekli. Ovšem ve druhé třetině jme trochu přestali bruslit a kombinace se nedařila. Díky tomu se Znojmo dostalo do tlaku, ale v dalším průběhu jsme to zase otočili v náš prospěch. Velký podíl na našem vítězství má gólman Lašák."

Znojemští Orli - Moeller Pardubice 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Mikulík (Pucher) - 1. M. Hlinka (Mikeska, Havíř), 10. M. Hlinka (Mikeska, Rolínek), 28. Mikeska (P. Sýkora, Lubina). Rozhodčí: Smeták - Unzeitig, Dřínovský. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3200.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Heš - Ondřej, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Mikulík, Haman, Plášek. Trenér: Hořava.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Mudroch, Havíř, Kántor, Linhart - P. Sýkora, Blažek, Lubina - Mikeska, M. Hlinka, Rolínek - Čaloun, Koukal, Kolář - Mrázek, Starý, Korhoň. Trenéři: Bezdíček a P. Hemský.