42. Gula 2:2
65. Lukeš (rozhodující nájezd) 3:2
Záznam online reportáže »

15. ledna 2016 20:12 - Litvínov

Hokejisté Litvínova porazili ve 36. kole extraligy Pardubice 3:2 po samostatných nájezdech a připsali si tak třetí výhru za sebou. Východočeši se ale i přesto udrželi v tabulce na 12. místě před svým dnešním soupeřem. Duel rozhodl František Lukeš, dvě branky domácích vstřelil obránce Jiří Gula.

Libor Zavoral, ČTK

Souboj týmů, které se snaží posunout do elitní desítky a zajistit si postup do předkola play off, začali aktivněji domácí. Brankář Maxwell však bez větších problémů likvidoval všechny litvínovské pokusy, poradil si i s nebezpečnou tečí a následnou dorážkou Vantucha v první přesilovce Severočechů.

Za hosty odpověděli Redenbach se Sýkorou, ale stejně jako následně Poulíček na Januse nevyzráli. Bezbrankový stav se změnil až 63 sekund před koncem první dvacetiminutovky, kdy se v další početní výhodě prosadil střelou od modré čáry Gula.

Východočeši se výrazněji v útočné třetině představili až při první kompletní přesilové hře. Při Kubátově vyloučení měl vyrovnání dvakrát na hokejce Nahodil, Januse však nepřekonal.

Minutu po návratu beka Vervy na led však byl k velké nevoli domácích vyloučen za zákrok v útočném pásmu Hanzl a důrazný Nahodil se již mezi střelce zapsal. Vyrovnání hosty povzbudilo, domácí byli podráždění a Pardubice toho využily. Ve 36. minutě se po přihrávce zpoza branky pohotově trefil Kaut.

Na začátku třetí třetiny však byl stav opět vyrovnaný a postaral se o to opět v přesilovce Gula. Litvínovský bek měl do dnešního kola na svém kontě jednu trefu v sezoně, ale zápas proti Pardubicím mu střelecky vyšel.

Ve 47. minutě byli domácí blízko vedení, hned dvakrát v rychlém sledu však trefili jen brankovou konstrukci. Podobnou smůlu měl na druhé straně i Nahodil, jenž se individuálně dostal před Januse, ale jeho střela skončila na tyči.

Utkání se tak v normální hrací době nerozhodlo a muselo se prodlužovat. Když ale v nastavené pětiminutovce nevyužili své příležitosti Kubát a Marcinko, určily vítěze samostatné nájezdy. V nich prokázali svoji zručnost domácí, díky Lukešovi vyhráli sedmé z osmi nájezdů, které v sezoně absolvovali.

36. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Gula (Trávníček, R. Hanzl), 42. Gula (Martynek, Trávníček), rozhodující sam. nájezd Lukeš - 32. Nahodil, 36. Kaut (Rapáč, Ščotka). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 4329.
Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, T. Pavelka, Gula, Frolo - Duda, Vantuch, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - M. Hořava, Gerhát, Piroš - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík a Šlégr.
Pardubice: Maxwell - Nedbal, Čáslava, Štajnoch, Gregorc, Ščotka, L. Havlík, Bokroš, M. Šeda - Orsava, Poulíček, Voženílek - P. Sýkora, Redenbach, Marcinko - Rapáč, Nahodil, Kaut - Panna, F. Zadina, Moučka. Trenéři: R. Král a M. Zadina.

Časová osa: Tipsport extraliga