Přesilovkové góly Jihočechům k výhře nad Znojmem nestačily

Ani tři využité početní výhody nepomohly hokejistům Českých Budějovic k výhře nad Znojmem. Jihočeši sice vedli nad moravským soupeřem již 3:1, ale v poslední třetině o svůj náskok přišli a zápas nakonec skončil nerozhodně 3:3.

Ani tři využité přesilové hry domácím nepomohly k výhře. Vedli přitom už 3:1 a v té době byli od Znojma v tabulce vzdáleni jediný bod. Mohli ale děkovat brankáři Turkovi, že je několikrát podržel.

Jenže ve třetí části hosté využili špatné koncentrace českobudějovického celku a po dvou hrubkách soupeře vyrovnali snadno na 3:3.

Jihočeši znovu zvýšili aktivitu, zatlačili hosty na posledních deset minut před jejich branku, ale Trval vynikal a zasloužil se o nerozhodný výsledek. Bod Znojmu spadl do klína.

Milan Kupka, asistent trenéra Č. Budějovic: "Měli jsme utkání dobře rozehrané, ale ve třetí části jsme soupeři po dvou hrubých chybách umožnili vyrovnat."

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Chtěli jsme od Budějovic udržet čtyřbodový odstup, a to se nám povedlo."

České Budějovice - Znojemští Orli 3:3 po prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. M. Hudec (Posmyk, Gřegořek), 25. Kutlák (Sailer, Hübl), 28. M. Hudec (Posmyk, Gřegořek) - 7. Pucher (Uram), 47. Uram (Pucher), 53. Ludvík. Rozhodčí: Husička - Klein, Dřínovský. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:0. Diváci: 3635.
České Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Harant, Kutlák, Vydarený, Mucha, Kotaška - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Hřebejk, Hübl, Sailer - Šimánek, Vak, Kotrla - L. Havel, Krátoška, Bělohlav. Trenéři: Jandač a Kupka.
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Heš - Uram, Pucher, Mikulík (41. Ludvík) - Erat, Dopita, Kraus - Ondřej, Haman, Plášek. Trenéři: Hořava a Votruba.