Bylo neuvěřitelně těžké se dostat z toho spodku, oddechl si zlínský gólman Kašík

Ostrava

Dlouho zlínský gólman Libor Kašík ve Vítkovicích odolával nájezdům domácích hokejistů, až jej překonal spoluhráč Matějíček a vybídl ostravský tým k závěrečnému náporu. A i když Kašík ještě jednou kapituloval, Zlín si výhrou 3:2 zajistil účast nejméně v předkole play off.

Zlínský brankář Libor Kašík při utkání proti Varům, ilustrační snímek.

Misi postoupit do play off jste výhrou ve Vítkovicích splnili. Byla to klíčová výhra v sezóně?

Bylo to důležité utkání pro oba. I Vítkovicím šlo o moc a podle toho do utkání i nastoupily. My jsme ale už v první třetině využili dvě jejich chyby a to nám hodně pomohlo. Ty tři body jsou neuvěřitelně významné.

Dlouho jste odolával, nakonec vás v závěru utkání překonal spoluhráč. Opustilo vás štěstí?

Vítkovičtí měli pár šancí jak v první, kdy nastřelili tyč, tak ve druhé třetině. A opravdu jsem měl i trochu štěstí, které se ode mě v závěru trochu odvrátilo. Nejprve jsme si dali gól sami a před druhou brankou jsem už ten puk měl v lapačce, ale překulil se mi ven. Dneska jsme ty body doslova umlátili.

Na čisté konto jste nemyslel?

Vůbec ne. Dal jsem si za cíl tentokrát nestřídat. Minule jsem doma s Karlovými Vary šel po čtyřech gólech v první třetině ven, tak jsem chtěl udělat dobrý zápas. Nula důležitá nebyla.

Neměl jste obavy, že ten zápas ještě ztratíte, když domácí 61 vteřin před koncem snížili na rozdíl jediného gólu?

Absolutně ne. Chytal jsem v klidu a vůbec jsem si nepřipouštěl, že bychom to utkání mohli prohrát.

Předkolo máte jisté, ale stále můžete myslet i na přímý postup do play off. Směřují k němu vaše úvahy?

Ono vzhledem k tomu, jak se ta sezóna pro nás vyvíjela a jak jsme se posouvali tabulkou, tak jsme rádi i za to předkolo. Bylo neuvěřitelně těžké se dostat z toho spodku a některým týmům se to ani nepovedlo. Dokud ta šance ale je, budeme se o ni prát. Dnes jsme k tomu získali důležité body.

V ostravské aréně jste v přestávce trénoval s reprezentačním výběrem. Mohlo vám to proti Vítkovicím pomoct?

Přemýšlel jsem nad tím a asi mi to opravdu pomohlo. Plocha v ostravské hale je atypicky velká a při těch trénincích jsem si zachytal docela hodně.

Ale chytal jste jen při trénincích. Nemrzelo vás, že jste se proti Rusku nedostal do branky?

Trochu ano, ale beru to tak, že to byl první krok. Třeba ještě udělám i ten druhý a v reprezentaci si zachytám.