Tipsport extraliga

Budějovice poprvé v sezóně porazily Slavii

31. ledna 2006 20:56 - Č. BUDĚJOVICE

Hokejisté Českých Budějovic porazili vedoucí Slavii 3:1 a poprvé v letošní sezóně proti pražskému celku bodovali. Jihočeši o cenné výhře rozhodli ve druhé polovině zápasu, kdy dvakrát překonali brankáře Lukáše Hronka. Poslední gól přidal Petr Sailer při power-play hostů.

Přitom v první třetině to mohlo být i 0:4 a stav by zhruba odpovídal dění na ledě. Ale domácí tým skvěle podržel Turek v brance.

Ve druhé části se hra vyrovnávala a na konci srovnali i domácí. Hübl nahodil puk směrem na Hronka a toho překvapivá střela zaskočila, pustil ji do branky. V polovině třetí třetiny dala Slavia gól, ale rozhodčí ho neuznali. Hosté se zlobili a domácí Veselý jim o 29 vteřin později dal branku na 2:1.

V závěru zápasu ještě Budějovice využily prázdné branky Slavie při její power-play a Sailer vteřinu před koncem pečetil výhru.

Milan Kupka, asistent trenéra Č. Budějovic: "Slavie potvrdila, že má vynikající tým, ale my jsme nakonec uhráli tři šťastné body."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Výsledek je pro nás možná až příliš krutý, ale nevyužili jsme šance, které jsme měli."

České Budějovice - Slavia Praha 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 40. Hübl (Sailer), 53. Veselý (M. Hudec), 60. Sailer (Bělohlav) - 4. Bednář (Divíšek). Rozhodčí: Šindler - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:6, navíc Žabka (Slavia) 10 min. Bez využití: Diváci: 4942.
České Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Harant, Kutlák, Kotaška, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Sailer, Hübl, Šimánek - Hřebejk, Vak, Kotrla - Mertl, J. Hanzal, Bělohlav. Trenéři: Jandač a Kupka.
Slavia Praha: Hronek - Kadlec, Pojkar, Kolařík, Drtina, Žabka, Graňák, J. Novák, Žižka - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Sobotka, Prorok - Dlouhý, V. Růžička ml., Vondrka. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Kalous.