Litvínov má jistotu záchrany, Slavia udolala Jihlavu a na Vary ztrácí dva body

Hokejisté Litvínova si už po třech čtvrtinách baráže zajistili setrvání v extralize. Obhájci loňského titulu porazili v 9. kole Karlovy Vary 3:2. Ve druhém nedělním utkání Slavia udolala doma Jihlavu a oživila naději na návrat do nejvyšší soutěže.

Litvínovský Jiří Doležal (vpravo) cloní před brankou Karlových Varů střeženou Tomášem Závorkou.

Litvínov přitom do nedělního duelu nevstoupil vůbec dobře a po první třetině prohrával 0:2. Tříbodový zisk zajistili Vervě dvěma góly útočník Radek Duda a vítěznou trefou z 48. minuty obránce Filip Pavlík.

Slavia vedla nad Jihlavou 2:0, celek z Vysočiny ale dokázal ve třetí třetině góly Semana a Jergla náskok Pražanů smazat. Prodloužení branku nepřinesly a o vítězi tak rozhodovaly až nájezdy. V nich se vedlo lépe domácím, rozhodující branku si připsal Tuominen.

Slavia tak v tabulce baráže ztrácí na druhé Karlovy Vary dva body a dál je ve hře o extraligu.