Liberec v urputné bitvě zdolal Spartu a má mečbol! Karlovy Vary se zachránily

škv, jsv, jisSport.cz

Hokejisty Liberce dělí jediný zápas od premiérového zisku Masarykova poháru. Bílí Tygři v pátečním dramatickém pátém finále zdolali na svém ledě Spartu 4:3 a v sérii vedou 3:2 na zápasy. Severočeši mohou rozhodnout už v neděli večer v pražské O2 aréně. Extraliga se bude i příští sezónu hrát ve stejném složení - Karlovy Vary totiž vyhrály v Jihlavě 6:2 a společně s Litvínovem uhájily účast v baráži. Chemici i s řadou mladíků v sestavě prohráli v Edenu se Slavií 1:2 po prodloužení.

Rozhodující gól střílí liberecký útočník Michal Řepík. Vlevo brankář Tomáš Pöpperle ze Sparty Praha.

Liberec i tentokrát nastoupil bez Petra Vampoly, jemuž sice vypršel jednozápasový distanc, trenér Filip Pešán ho ale do sestavy nezařadil. V brance znovu dostal důvěru Marek Schwarz, jenže už po první třetině ho vystřídal Ján Lašák. Ten byl v závěrečných vteřinách duelu hrdinou domácího celku.

Sparta přitom dvakrát vedla, jenže domácím se povedl dokonalý obrat. Řídil ho útočník Michal Řepík, který vstřelil dva góly. Ten rozhodující, čtvrtý liberecký, v čase 55:57. Pražané měli v závěru obrovskou šanci poslat zápas do prodloužení - dvě sekundy před třetí sirénou jel Jaroslav Hlinka trestné střílení, ale Lašák ho v klíčové chvíli vychytal.

Liberec před vyprodaným hledištěm, které pozdravila i fanynka Tygrů Gabriela Soukalová, přidal třetí finálové vítězství a v neděli může celou sérii ukončit. Zatímco Tygři jsou blizoučko prvnímu extraligovému triumfu, Sparta si chce v neděli vynutit sedmý zápas.

Finále play off hokejové extraligy, 5. zápas:
Liberec - Sparta 4:3
Branky: 18. Řepík, 35. Radivojevič, 43. Vlach, 56. Řepík - 17. Pech, 20. Sabolič, 44. Forman. Stav série: 3:2.
Baráž o extraligu, 11. kolo:
Jihlava - Karlovy Vary 2:6
Branky: 7. Skořepa, 44. Kaláb - 6. Svoboda, 13. Koblasa, 24. Skuhravý, 24. Marosz, 30. Huna, 42. Svoboda.
Slavia - Litvínov 2:1 po prodloužení
Branky: 11. Vas, 61. Hruška - 37. Šimeček.

Po Litvínovu, který si záchranu v nejvyšší soutěži zajistil už v neděli, slaví i hokejisté Karlových Varů.

Energie v pátečním 11. kole baráže s přehledem uspěla v Jihlavě 6:2 a na Slavii Praha, která doma přehrála Litvínov 2:1 po prodloužení, má před nedělním závěrečným kolem již dostatečný šestibodový náskok.