Litvínov - Jihlava 8:2Litvínov se rozloučil se sezónou výhrou

40. Pavlík 6 : 1
45. Gerhát 7 : 1
49. Pšurný 8 : 1
53. Diviš 8 : 2

Hokejisté Litvínova se týden po pojištění záchrany v nejvyšší soutěži rozloučili v závěrečném 12. kole baráže o extraligu se sezónou výhrou nad Jihlavou 8:2. Čtyřmi body za gól a tři asistence se na tom podíleli obránce Filip Pavlík a útočník Michal Trávníček.

Litvínovští hráči se radují z vítězství, ilustrační snímek.

První šanci utkání připravil pro své spoluhráče Duda, který nahazoval puk zpoza branky, ale ani Lukeš ani Šimeček úvodní branku nevstřelili. Další šanci měl Řehoř, jehož pokus zápěstím výtečně zneškodnil Škarek lapačkou. V osmé minutě se už Litvínovští prosadili. Šimeček v oslabení z mezikruží švihem vypálil na vzdálenější tyč a otevřel skóre.

Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, když Důras překvapil Januse střelou přes obránce. Domácí se opět dostali do vedení v 11. minutě, když pohlednou kombinaci zakončil u pravé tyče Trávníček. O dvě minuty později zvýšil na 3:1 střelou na vyrážečku Řehoř. Další branku domácích přidal Martynek, který se stál osamocený před Škarkem a pohotovou dorážkou mu nedal šanci.

Litvínov vstoupil i do druhé třetiny výtečně. Již po 54 vteřinách po krásné kombinaci překonal Škarka popáté Kubát. A následovaly další šance. Trávníček si vyměnil puk s Martynkem, tomu ale hostující brankář na poslední chvíli sebral jasný gól pohotovým zákrokem vyrážečkou. Na druhé straně z ojedinělé šance ujel Harkabus, na Januse si však nepřišel.

Pro slovenského brankáře to byl poslední zákrok v této sezóně, protože od 30. minuty přenechal místo svému kolegovi Petráskovi. Toho prověřil v 35. minutě Melenovský, ale ani nadvakrát neuspěl. V poslední minutě druhé části přidal šestou branku ranou od modré čáry Pavlík a opět tomu předcházela efektní kombinace jeho spoluhráčů.

I závěrečná třetina byla z obou stran skoro exhibiční. Zvláště v podání domácích. V 45. minutě se prosadil po přesném pasu od Trávníčka Gerhát. Poslední trefu domácích si připsal po Pavlíkově ideální přihrávce Pšurný. V 53. minutě už jen zkorigoval výsledek Diviš. Loňský mistr se tak pěti tisícům diváků odvděčil za podporu v náročné sezóně drtivým vítězstvím.

12. kolo baráže o hokejovou extraligu:
HC Verva Litvínov - HC Dukla Jihlava 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Šimeček (Trávníček, Z. Sklenička), 11. Trávníček (Duda, T. Pavelka), 12. Řehoř (F. Pavlík, Piroš), 15. Martynek (F. Pavlík, Trávníček), 21. Kubát (Šimeček), 40. F. Pavlík (Duda, T. Pavelka), 45. Gerhát (Trávníček, Martynek), 49. R. Pšurný (F. Pavlík, T. Pavelka) - 9. Důras, 53. Diviš (F. Seman, Kolář). Rozhodčí: Šindler, Polák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5125
Litvínov: Janus (30. Petrásek) - Z. Sklenička, Kubát, F. Pavlík, T. Pavelka, Gula, Kokeš - Duda, Šimeček, Lukeš - Martynek, Gerhát, Trávníček - Stříbrný, R. Pšurný, Piroš - Řehoř, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík a Šlégr.
Jihlava: Škarek - Kaláb, Dobrovolný, Štebih, Parýzek, Bilčík, Grebeňuk, V. Zadražil - Důras, Skořepa, Jergl - Březina, F. Seman, Diviš - Kolář, Jícha, Harkabus - Anděl, Melenovský, O. Beránek. Trenéři: Vlk, Zeman a Ujčík.