Liberec ztratil prohrou ve Varech v boji o první místo

KARLOVY VARY

Mizivé naděje na play-off, ani slabá návštěva nesebrala hráčům Karlových Varů chuť bojovat. Přestože dostal pohotový Jiruš Liberec do vedení, udávali hře tempo spíše Západočeši.

Dlouho se však nedokázali prosadit přes výborného brankáře Faltu. Důležitý moment přišel ve 34. minutě. Hosté nejprve prostřelili Mensatora, ale branka byla odvolána pro faul clonícího Vampoly.

V následujících pěti minutách Liberečtí naprosto vypadli z role. Skuhravého dorážku následovaly dvě střely do odkryté sítě v podání úplně volných Krafta a Kumstáta. Liberec sice ještě jednou odpověděl, ale zodpovědní domácí si cennou výhru pohlídali a v závěrečné power-play ji ještě pojistili.

Václav Baďouček, asistent trenéra K. Varů: "Naše mužstvo odehrálo v menším stresu výborný zápas. Potěšily nás také výkony mladých hráčů."

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Chtěli jsme protrhnout zdejší sérii špatných výsledků. Bohužel, opět se nám to nepodařilo. Důležité bylo neuznání naší branky na 2:0. Potom jsme třikrát selhali v obraně."

Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Skuhravý (Němec), 38. Kraft (Pavelek), 40. Kumstát (Němec), 60. Kumstát (Němec) - 12. Jiruš (Vaic, Podkonický), 41. Vaic (Podkonický, Šachl). Rozhodčí: Rejthar, Šindler - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 8:10, navíc Dobroň (Vary) 5 a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1550.
Vary: Mensator - Duben, Dobroň (23. Brňák), J. Polák, Kloz, J. Řezníček, Němec - Dvořák, Kraft, Selingr - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Milan Procházka, Pech, Pavelek - Kuběna, Jakub Bauer, Tvrdek. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Liberec: Falta - J. Moravec, Jiruš, Derner, Richter, Krstev, Jiří Hanzlík, Holub, Hlavačka - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Pletka, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Víšek, Rozsíval. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.