Rubriky:

Tipsport extraliga

Karlovy Vary schválily poskytnutí dotace na extraligu na dva roky

28. června 2016 17:43 - Karlovy Vary

Zastupitelstvo Karlových Varů dnes schválilo úpravu příspěvku města pro extraligový klub HC Energie Karlovy Vary. Nově město přislíbilo, že kvůli stabilitě se zaváže poskytnout příspěvek pro klub na dva roky. Jeho výše ale zůstane každoročně stejná, a to 23,5 miliónu korun.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Je to oznámení vůle podporovat hokej do roku 2018, tedy do konce volebního období, ve stejné výši," řekl ČTK primátor města Petr Kulhánek (KOA). Podle něj jde o kompromis mezi požadavky majitele klubu a možnostmi města, s nímž obě strany souhlasily. Celková částka 23,5 miliónu je ale včetně peněz na mládežnický hokej. Extraliga z této částky dostává deset miliónů korun.

Podle primátora jde o deklaraci, že uvedená částka bude součástí návrhu rozpočtu na konkrétní dva roky. Rozpočet ale stejně musí jako celek schválit pokaždé zastupitelé.

Majitel klubu Karel Holoubek město také žádal například o snížení nájmu v KV Areně. I tam došlo podle Kulhánka k dosažení kompromisní dohody mezi klubem a městskou společností, která KV Arenu provozuje.

Holoubek se už obrátil o pomoc s financováním klubu i na Karlovarský kraj. Ten zatím přislíbil 2,5 až pět miliónů korun, bude ale ještě jednat o podmínkách. Poslední slovo bude mít až krajské zastupitelstvo v září.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..