Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejové Vítkovice mají nového vlastníka

2. září 2016 15:22 - Ostrava

Extraligový hokejový klub z Vítkovic má nového šéfa. Majoritním vlastníkem se stal viceprezident ČSLH a prezident APK LH Aleš Pavlík. Dosavadní člen představenstva klubu střídá ve funkci prvního muže klubu hokejovou legendu Františka Černíka, který bude od nové sezóny čestným předsedou HC Vítkovice Steel.

 

Profimedia.cz

Aleš Pavlík je s managementem vítkovického klubu spjatý od roku 2005. Doposud byl jedním z jejích hlavních akcionářů, byť s menšinovým podílem. V létě zahájená proměna klubu, kdy se generálním manažerem a zároveň trenérem prvního mužstva stal Jakub Petr a výkonným ředitelem Petr Handl, je nyní završena i změnou na pozici majoritního vlastníka klubu.

„O prodeji jsme jednali delší dobu, nebyla to otázka týdnů, ale měsíců. Za svou výhodu považuji, že za dobu svého působení v klubu znám fungování i financování klubu, který vždy patřil k české hokejové špičce. Věřím, že s novým managementem, který od léta už v organizaci pracuje, se nám podaří celý klub posunout zase o výrazný kus kupředu," řekl nový vlastník Aleš Pavlík.

František Černík ve Vítkovicích odehrál prakticky celou tuzemskou kariéru. V sezóně 1984/1985 oblékal dres Detroitu Red Wings v NHL, následující tři sezóny odehrál v Německu a Rakousku. Po návratu začal pracovat pro Vítkovice a v roce 2003 se stal majitelem a prezidentem klubu. Vítkovice pod jeho vládou získaly pět stříbrných a dvě bronzové medaile. Poslední medaili získaly v roce 2010/2011, kdy ve finále prohrály s Třincem.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..