Rubriky:

Tipsport extraliga

Pokutě za filmování neunikl, trest za zákrok na Tomáška naopak Gríger nedostal

6. října 2016 10:52 - Praha

Hned dva případy ve spojitosti s útočníkem Karlových Varů Dávidem Grígerem řešila ve středu disciplinární komise hokejové extraligy. Zatímco jeho zákrok na Davida Tomáška, po kterém pardubický útočník opouštěl ledovou plochu otřesený a na nosítkách, disciplinárka trestat nebude, pokutě za nafilmovaný pád slovenský forvard Energie neunikne.

 

Josef Vostárek, ČTK

Gríger trefil Tomáška na konci úterní předehrávky 10. kola ve středním pásmu ramenem do obličeje, rozhodčí Polák s Pražákem ale zákrok jako nedovolený nevyhodnotili a rozhodli se nevylučovat.

„Zákrok byl veden mimo zorný úhel protihráče, který se chystal převzít kotouč, a to ramenem a běžnou intenzitou, aniž by při něm došlo k přímému zásahu hlavy nebo krku," konstatoval po zhlédnutí videozáznamu předseda disciplinární komise Karel Holý.

„K nekontrolovanému pádu (Tomáška) na ledovou plochu a následnému zranění došlo mj. v důsledku toho, že si nebyl vědom svého postavení a možnosti, že bude při přebírání kotouče nebo krátce po jeho převzetí napadán, čímž výrazně minimalizoval možnosti vlastní obrany," vysvětlil Holý, proč se rozhodl řízení s Grígerem zastavit.

Gríger na sebe ve stejném utkání upozornil ještě jednou, a to když se teatrálně poroučel k ledu po kontaktu s Tomášem Rolinkem. Sudí mu ale jeho hereckou vložku nezbaštili, naopak mu uložili menší trest za nafilmovaný pád.

A další postih nyní přišel od disciplinárky, která hráči vyměřila pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu. „Zneužil totiž kontaktu s Tomášem Rolinkem k tomu, aby se nevynuceným pádem na ledovou plochu pokusil ovlivnit úsudek rozhodčích a nesportovním způsobem tak získal výhodu pro vlastní mužstvo," usoudil Holý.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..