Zlín - Třinec 4:2Zlín potvrdil, že se mu teď doma daří a porazil i první Třinec

41. Bukarts 4 : 0
56. Nosek 4 : 1
56. Irgl 4 : 2

Zlín

Hokejisté Zlína porazili v zápase 35. kola extraligy Třinec 4:2 a udrželi se tak v elitní desítce. Oceláři naopak mohou přijít o první místo v tabulce. Třinec se na Stadionu Luďka Čajky prosadil až ve třetí třetině za stavu 0:4, duel se mu výrazně zdramatizovat nepodařilo.

Zlínští hokejisté oslavují vítězství. Ilustrační foto.

Oběma týmům se v minulých kolech dařilo, úvod zápasu byl ale opatrný. Do první výraznější šance se dostali v 8. minutě hosté. Adamský ani Petružálek však pozorného Kašíka překonat nedokázali. Vzápětí se podobná možnost naskytla při přesilovce Kanemu, ani on ovšem neuspěl.

A tak, když se Marušák vrátil z trestné lavice, začali Berani útočit. Okál svoji první příležitost nevyužil, druhou však již proměnil. Marušákovo nahození vypadlo Hamerlíkovi z náručí a důrazný Okál puk doklepl do sítě.

V následujících minutách se tlak Zlína stupňoval, zvýšit mohl Bukarts či po šťastném odrazu puku Ondráček, ani jeden ale neuspěl. Změna skóre přišla až v 18. minutě, kdy po brejku našel mezeru mezi betony hostujícího brankáře Sedláček a připsal si premiérovou trefu v extralize v kariéře.

Zlínští hokejisté v prostředním dějství bránili dvoubrankový náskok a nikam se nehnali. Střely Ocelářů končily u Kašíka, v případě Kaneho po chybné rozehrávce domácího gólmana na tyči. Na druhé straně se do přečíslení dostali Říčka s Bukartsem, zakončit se jim ale přes třineckého hráče nepodařilo.

Oceláři se stěží dostávali do velkých šancí, nedokázal to ani při přesilovce. Naopak při Marušákově vyloučení potrestal chybnou rozehrávku soupeře gólem na 3:0 kapitán Veselý, který tak skóroval poprvé v sezoně. Hned na začátku poslední třetiny Berani zvýšili při přesilové hře na 4:0, když do sítě zapadla rána Bukartse.

Poklidný zápas se ale rázem změnil v 56. minutě. Nejprve Noskovo nahození proletělo až za Kašíka a o 20 vteřin později to bylo již 4:2. Kašíka překonal Irgl. Kontaktní gól mohl následně vstřelit Špirko, jeho pokus ale zastavil Kašík na brankové čáře. I díky tomu tak Zlín vyhrál pátý domácí zápas z posledních šesti.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Okál (Marušák), 18. P. Sedláček (Marušák, Blaťák), 38. O. Veselý, 41. Bukarts (P. Holík, Blaťák) - 56. Nosek, 56. Irgl (Adamský, Krajíček). Rozhodčí: T. Horák, Úlehla - Komárek, J. Ondráček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4153.
Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Řezníček, Žižka, Blaťák, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - D. Šťastný, Popelka, Kubiš - Okál, Chytil, O. Veselý - J. Ondráček, Roman Vlach, P. Sedláček. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.
Třinec: Hamerlík - Roth, Linhart, Krajíček, M. Doudera, Kania, Jank, Nosek, L. Doudera - J. Petružálek, Kreps, Rákos - Irgl, Kane, Adamský - Dravecký, Špirko, J. Sýkora - Hrňa, Marosz, Chmielewski. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.