Huml mi dýchal na záda, ale s nahrávkou jsem nepočítal, usmíval se hrdina Pirátů

Táhne chomutovské hokejisty za nejlepším umístěním v historii extraligového play off a navíc dává důležité góly. Vítězný do sítě Liberce, kterým ožily šance Pirátů na postup do finále, byl pro Michala Vondrku už sedmým v letošní vyřazovací části.

Michal Vondrka na archivním snímku

Jak byste okomentoval vaší gólovou situaci, která byla ve třetím utkání klíčová?

Liberecká lajna, která byla na ledě před námi, špatně vystřídala. S Ivanem Humlem jsme se dostali pozdě do útočné třetiny. Soupeř si nepřesně přihrál, puk vylétl ven a rázem jsme jeli zcela sami na bránu.

Nepomýšlel jste místo blafáku spíš na to, že přihrajete Humlovi? Věděl jste o něm?

Ano, dýchal mi na záda. Vůbec jsem ale nepočítal s tím, že bych mu nahrával. Tyhle akce dva na nikoho jsou všelijaké a mohou se překombinovat. Viděl jsem, že Jánko Lašák je vyjetý. Věřil jsem si na zakončení.

Chvíli před vaším gólem jste navíc zamezil ve skórování libereckému obránci Vitáskovi. Byl jste pochválený za skvělý obranný zákrok?

Nikdo mi za to neskládal nějaké superlativy, jen mě kluci poklepali. Byl jsem rád, že jsem puk vypíchl. Kdybychom v tu chvíli v naší přesilovce dostali gól, bylo by to těžké.

Hodně vás podržel i Ján Laco. Co jste říkal na jeho výkon?

Byl jako zeď. Nechci to zakřiknout, ale chytal opravdu fantasticky.

Cítili jste, že hrajete o naději, abyste ještě mohli v sérii pomýšlet na úspěch?

Samozřejmě! Kdybychom prohrávali 0:3, bylo by to už špatné. Jsem fakt rád, že jsme navázali na poslední třetinu druhého zápasu v Liberci, kdy jsme hráli něco podobného. Dostávali soupeře pod tlak a oni dělali chyby. Jinak se s nimi hrát nedá.

Zápas byl hodně o trpělivosti. Bylo pro vás těžké neustále držet systém hry?

V tom se pozná síla týmu, že i mladí kluci se nezblázní a systém drží i za této situace.

Stále se vám v této sérii nedaří skórovat v přesilovkách. Co je v nich potřeba zlepšit?

Nějaké nebezpečné střely jsme měli. Sedneme si a trochu to ještě poladíme, abychom se v nich opět dostali do produktivity, kterou jsme měli předtím.

Co tento výsledek znamená před čtvrtým zápasem? Znervózní podle vás soupeř?

Vůbec netuším. Zápas může být úplně jiný. Důležité bude, abychom navázali na tu naši vášeň pro vítězství.