Rubriky:

Tipsport extraliga

Jít na úvodní buly je velký zážitek, cení si reprezentační šance obránce Vítkovic Klok

20. dubna 2017 13:24 - Vítkovice

Sezóna skončila hokejistům Vítkovicím dříve, než si přáli, obránce Lukáš Klok ale neměl čas si z vyřazení v předkole s Plzní dělat těžkou hlavu. Už za pět dní se připojil k reprezentačnímu výběru, který se chystá na nadcházející světový šampionát v Německu a Francii. A v nedávném přípravném utkání v Chomutově proti Norsku nastoupil po boku Jakuba Jeřábka v první obranné řadě. „Jít na úvodní buly reprezentačního zápasu je opravdu velký zážitek," hlásil spokojeně bek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V národním týmu v této sezóně odehrál pět utkání, větší šanci zůstat v závěrečné nominaci pro světový šampionát kvůli tomu ale necítí. „V těchhle zápasech jsme dostávali všichni stejně velký prostor, točilo se to pořád dokola," přemítal o svém postavení v týmu Klok.

„Start na mistrovství světa by byl skvělý a hodně bych si to přál, ale tak daleko nemyslím. Je nás tady dvanáct obránců, někteří další ještě určitě dorazí, takže se soustředím především sám na sebe. Jsem moc rád, že jsem stále tady a snažím se pracovat co nejlépe. Teď nás čekají dva zápasy s Německem, České hokejové hry v Budějovicích. Nic dalšího mě teď nezajímá," říkal 21letý Klok.

Jeho spoluhráči z klubu už jsou na dovolené, on ale dál dře v tréninku. „Připadá mi, že je červenec a začala letní příprava na ledě. Makáme opravdu naplno," řekl Klok.

„První dva týdny jsme měli hodně kondiční. Sice jsme chodili jen jednou denně na led, ale tréninky byly hodně dlouhé, fyzicky náročné. Bylo to přizpůsobeno především hráčům z KHL, kterým sezóna skončila mnohem dříve a potřebovali znovu nabrat kondici. Nebylo to vůbec jednoduché. Teď, co přibyly zápasy, tak je větší důraz na taktiku a na to, kdo kde má být, jak si najíždět. Ale je to pořád náročné. Ale já si nestěžuju, naopak. Jsem v reprezentaci a snažím se užít si každý den," přiznal Klok.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..