Rubriky:

Tipsport extraliga

Trenér Tygrů je v New Yorku, přesto vicemistr začal přípravu. Šestnácti statečným velí asistent

22. května 2017 14:56 - Liberec

Zatím bez trenéra Filipa Pešána, který je na stáži v New Yorku, zahájili hokejisté Liberce v pondělí letní přípravu na další sezónu. Tým momentálně vede asistent Karel Mlejnek. „K dispozici mám momentálně šestnáct hráčů," sdělil po prvním tréninku v areálu domácí Home Credit Areny.

 

Josef Pešout, Sport.cz

V kádru vám chybí šest opor z vicemistrovské sezóny - brankář Lašák (návrat na Slovensko), kapitán Radivojevič (Dukla Trenčín), obránci Šimek (San Jose v NHL), Vitásek (Örebro), útočník Valský (Mladá Boleslav) a Svačina (konec hostování z Třince). V jakém složení jste se sešli?

Ještě tu nejsou hráči, se kterými dál počítáme. Slovenští reprezentanti Jánošík a Bližňák dostali volno po návratu z mistrovství světa a připojí se později. Zkušení obránci Ševc a Mojžíš mají individuální letní přípravu. Sešlo se nám šestnáct hráčů. Z nováčků jen útočník Jašek z Třince, přičemž brankář Stezka ještě chytá v Americe a dorazí později.

Asi bude třeba získat další hráče. Věříte v doplnění kádru?

To je v kompetenci trenéra a sportovního manažera Filipa Pešána, který na tom pracuje. Loví posily všude, nejen teď v zámoří. Potřebovali bychom především útočníka s pravým držením hole.

Bílí Tygři začali přípravu o týden dříve než loni po mistrovské sezóně. Co vás k tomu vedlo?

Tehdy hrál Liberec vítězné finále na šest zápasů se Spartou, letos jsme prohráli s Kometou Brno 0:4 a sezóna skončila relativně brzy.

Hledíte i přes citelné oslabení mužstva do přípravy a do další sezóny s odhodláním?

Dáme větší šanci mladým hráčům, kteří mohou vnést kvalitu a mají naši důvěru. Nejspíš 6. června půjdeme na led na mezicyklus a po dovolené se sejdeme znovu 10. července.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..