Rubriky:

Tipsport extraliga

Do třiapadesáté minuty jsme spali, hodnotí Vincour duel Komety v Litvínově

16. října 2017 12:16 - Litvínov

Hokejisté Komety Brno i přes porážku 3:4 po nájezdech na ledě posledního Litvínova zůstávají po třinácti odehraných zápasech na čele tabulky extraligy. Dlouho to vypadalo, že odjedou ze severu Čech s prázdnou, ale výborným finišem stáhli tříbrankové manko a vyrovnávacím gólem 23 sekund před koncem základní hrací doby si vynutili prodloužení. Nakonec si odvezli bod. „Vzhledem k nepříznivému průběhu jsme za něj rádi,“ svěřil se brněnský útočník Tomáš Vincour v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Václav Šálek, ČTK

Vaše branka, kterou jste dvě minuty před vypršením třetí třetiny snížil na 2:3, byla zřejmě impulsem k razantnímu náporu Komety.

Nechci tvrdit, že zrovna tenhle okamžik nás nastartoval. Stejně důležitý byl i o chvíli předtím gól na 1:3, kdy jsme poprvé překonali litvínovského brankáře. Od toho momentu jsme začali hrát úplně jinak, až do třiapadesáté minuty jsme spali.

Čím to, že jste dokázali tak rychle srovnat krok i skóre?

Víme, že závěry zápasů máme silné. V Litvínově jsme to zopakovali. Jsme rádi za bod, protože herní projev do té zmíněně třiapadesáté minuty nebyl ideální.

Věřili jste za stavu 3:0 pro soupeře v bodový zisk?

Ano, v Kometě je zkušené mužstvo. Jsme si vědomi toho, co máme hrát a nepotřebujeme, aby na nás někdo křičel. Dokonce v prodloužení jsme při přesilovce mohli dát vítězný gól.

Nájezdy vám poté moc nevyšly.

Jel jsem taky jeden a neproměnil jsem. To se stává. Je to padesát na padesát a domácí byli šťastnější, byť i náš gólman Čiliak chytal dobře.

Věděli jste hned po zápase, že jste uhájili první místo v tabulce?

I s ohledem na další výsledky se náš náskok před druhou Plzní snížil jen na bod. Ale nic to neznamená, je to pouze pořadí v tabulce. Spíš myslíme už na další utkání v úterý v Třinci.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..