Kometa otočila, je k nezastavení! Sparta rozhodla o výhře v prodloužení

Zlín/Praha

Hokejová Tipsport extraliga měla v úterý na programu dvě dohrávky. V rámci 30. kola se Zlín doma postavil mistrovské Kometě Brno a podlehl 2:4. Sparta udolala Hradec Králové 2:1 v prodloužení v duelu 33. kola.

Zleva Tomáš Bartejs z Brna a David Šťastný ze Zlína.

Kometa potvrdila skvělou formu vyhrála podeváté v řadě. Gólem a dvěma asistencemi k vítězství přispěl Martin Erat. Brňané se tak na chvíli posunuli na druhé místo, pak ovšem klesli na třetí. Mounfieldu bod z duelu na Spartě stačil na návrat za vedoucí Plzeň.

Pražané proti Hradci ukončili sérii tří zápasů bez bodového zisku i sérii tří domácích porážek ve vzájemných kláních. V čase 60:27 rozhodl obránce Marek Ďaloga.

Oba celky nastoupily bez stabilních kapitánů. Spartě scházel Jaroslav Hlinka, hostům zase Jaroslav Bednář. Ve druhé třetině puk do soupeřovy brány dotlačil domácí Forman. Východočeši ztěžka hledali cestu za vyrovnáním. Pomohlo jim, když domácí trestuhodně zapomněli na rozjetého Koukala a ten rychlým zakončením mezi betony vyrovnal.

Přesilovky na obou stranách v závěru základní doby přišly vniveč. Prodloužení ukončil po 27 vteřinách Ďaloga.

Dohrávky hokejové Tipsport extraligy:
30. kolo
Zlín - Brno 2:4
Branky: 4. Honejsek, 28. Roberts Bukarts - 14. a 30. J. Hruška, 52. M. Erat, 60. R. Zohorna