Machulda zajistil v prodloužení výhru Varů na Slavii

Hokejisté Karlových Varů pokračují v úspěšném startu do sezóny a díky brance Vladimíra Machuldy v prodloužení zvítězili na ledě pražské Slavie 3:2. Jen dvě z 44 slávistických střel pustil do sítě výtečně chytající karlovarský brankář Mensator a výrazně tak přispěl k nečekanému vítězství, které 28 vteřin před koncem prodloužení přinesla Machuldova střela bekhendem.

Přitom Sobotkou využitá přesilovka dlouho zaručovala slávistům vedení, protože Kumstát zahodil obě sóla. Karlovarské naděje na bodový zisk držel Mensator, který ničil sebevědomí domácích střelců v čele s Vlasákem, jenž nejprve sám před brankou trefil tyčku a ve 38. minutě mu nevyšel ani pokus o blafák při trestné střílení nařízeném za Řezníčkův faul.

V dramatickém závěru třetího dějství pak hosté rychle obrátili skóre. Nejprve kapitán Skuhravý přejel s pukem modrou čáru a střelou přes obránce zaskočil Fraňka, o necelé tři minuty později si Kumstátovo nahození z úhlu srazil nohou do vlastní sítě obránce Žižka.

Slávisté stihli vyrovnat za 37 vteřin, když se Hruška v početní výhodě trefil mezi betony, a tak došlo na prodloužení. Obě mužstva už zřejmě přemýšlela nad premiérou nájezdů, když překvapivá trefa letní karlovarské posily rozhodla o exportu prémiového bodu na Západ.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Mensator byl pro nás obrovskou překážkou, v prodloužení jsme bohužel dopustili přečíslení soupeře."

Zdeněk Venera, trenér K. Varů: "Skvělé zákroky gólmana nám pomohly překonatr nápor Slavie, ke konci jsme využili její pasivity a byli bojovnější."

Slavia Praha - Energie Karlovy Vary 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Sobotka (Divíšek), 58. D. Hruška (Beránek) - 54. Skuhravý (Balázs), 58. Kumstát (Řezníček), 65. Machulda (Kraft). Rozhodčí: Bolina - Šátava, Pešek. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 2770.
Slavia Praha: Franěk - Kadlec, Pojkar, Graňák, Drtina, Špila, Žižka, Jebavý - D. Hruška, Beránek, Dlouhý - Bednář, Vlasák, Sobotka - Vondrka, Divíšek, Sup - Sklenář, Červenka, V. Růžička ml. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Kalous.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Němec, Řezníček, Mudroch, Duben, Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Balázs - Machulda, Kraft, Skladaný - Dvořák, Milan Procházka, Košťál - Tvrdek, Pech, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.