Plzeň zdolala Vítkovice a připsala si první body

PLZEŇ

Hokejisté Plzně zdolali v třetím kole extraligy Vítkovice 4:2 a dočkali se prvního bodového zisku v sezóně. Ostravané naopak zůstávají stále bez bodu. Vítkovice sice dvakrát vedly, ale nedokázaly využít tři přesilovky pět na tři a Lasselsberger stav otočil.

Hosté začali aktivněji a vyústěním jejich náporu byly dvě vyloučení domácích hráčů v rychlém sledu za sebou. To druhé potrestal přesnou střelou po ledě z levého kruhu Hudec. Za chvíli byl však vyloučen hostující Káňa a domácím se z následné přesilovky podařilo díky Fabušově gólu vyrovnat.

Nejprve ještě gólman hostů Pinc dokázal zastavit Ratajovu dorážku Cartelliho střely. Poté však vypálil od modré čáry Benák, Pinc jeho ránu pouze vyrazil před sebe a od chráničů vlastního beka Jasečka doputoval kotouč s pomocí Fabušovy teče do sítě.

Další průběh úvodní třetiny ovládly nepřesnosti v kombinací obou mužstev. Tři minuty před přestávkou hostující kapitán Šimíček vyhrál vhazování, vybojoval kotouč a překvapivou střelou po ledě překonal domácího gólmana Málka.

Druhá třetina začala téměř minutovou dvojnásobnou početní výhodou domácích, hostující obrana ale nervózně hrající domácí do vážnější příležitosti nepustila. Přísný metr sudího Poláka poslal o tři střídání později hosty znovu do tří. Domácí se sice v přesilovce dlouho nemohli prosadit, když už ale byli hosté ve čtyřech šťastně udeřili. Benák totiž opakovanou bombou těsně nad ledem k levé tyči překonal Pince a srovnal skóre.

Hosté poté mohli strhnout vedení na svou stranu, nevyužili ale dvojnásobnou přesilovku, když Hubáček po ideální přihrávce od Šimíčka nedokázal zasunout kotouč do odkryté části branky. Plynulost hry poté trpěla častými vyloučeními a nepřesnostmi.

Do vedení se však znovu dostali domácí. Padělek vjel do útočného pásma, jeho střelu Pinc zázračně vyrazil, na dorážku nepokrytého Rataje už ale nedosáhl. Domácí poté dvakrát zbytečně faulovali a hosté měli možnost hrát sto vteřin v pěti proti třem. Domácí se šťastně ubránili, když Málka vystrašila především Burgrova tvrdá střela z mezikruží.

Do závěrečné třetiny vstoupili lépe domácí a po chybě hostující obrany si od mantinelu najel před Pince Důras a pohodlně zvýšil na 4:2. Hosté ve snaze skórovat vrhli všechny síly do útoku a Málek se musel činit. Postupně zlikvidoval samostatný nájezd Irgla a pak nebezpečnou střelu Kropáče. V poslední pětiminutovce ještě hosté promarnili další dvojnásobnou přesilovku, v poslední minutě jim už domácí chytrou hrou nedovolili ani odvolat Pince.

Lasselberger Plzeň - Vítkovice Steel 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Fabuš (Benák), 28. Benák (Trnka), 37. Rataj (Matějovský), 45. Důras (Derner) - 5. S. Hudec (Jasečko), 17. Šimíček (P. Hubáček). Rozhodčí: Polák - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 12:11, navíc Trnka, Matějovský (oba Plzeň) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4873.
Plzeň: Málek - Benák, Trnka, Cartelli, Vobořil, Nedoma, Mazanec, Derner, Malinský - Fabuš, Král, Ludvík - A. Padělek, Rataj, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - J. Heřman, Kepl, Šaffer. Trenéři: M. Sýkora a Kampf.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Gulaši, Jasečko, S. Hudec, Kuboš, Dresler - Irgl, Burger, P. Hubáček - Zdráhal, Šimíček, T. Káňa - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Mikulík, Tomášek, F. Seman. Trenéři: Holaň a Trličík.