Rubriky:

Tipsport extraliga

Patřil mezi nejlepší na světě, teď se dočká pocty. V Liberci vyvěsí jeho dres

26. ledna 2018 11:03 - Praha

Čest, které se dočkají jen výjimeční. Mezi ně bude za pár dnů patřit také bývalý hokejový útočník Petr Nedvěd. Liberecký klub vzdá hold této legendě. Dres s číslem 93 vystoupá ke stropu haly Bílých Tygrů. Slavnostní okamžik je v plánu 4. února. Šestačtyřicetiletý bývalý reprezentant zaujme místo vedle otce Jaroslava, který byl výraznou osobností libereckého hokeje v sedmdesátých letech minulého století.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Petr Nedvěd je bezesporu nejslavnějším odchovancem našeho klubu. Ve své době patřil k desítce nejlepších hokejistů světa a my jsme nesmírně hrdí na to, že během své kariéry nikdy nezapomněl na místo, kde hokejově vyrostl," pronesl na klubových stánkách prezident klubu Petr Syrovátko.

Nedvěd odehrál v základní části NHL 982 utkání, poznal mistrovství světa, olympijské hry, jednou také v dresu Kanady, byl rovněž účastníkem Světového poháru.

V sezóně 2008/2009 se Nedvěd vrátil po osmnácti letech strávených v zámoří pod Ještěd. Krátce oblékl liberecký dres už v sezónách 1997/1998 a 2001/2002, kdy Tygři působili ještě v první národní lize. Po návratu z NHL byl kapitánem mužstva. Ve čtyřech sezónách v řadě vévodil klubové produktivitě a v ročníku 2011/2012 byl jako nejproduktivnější hokejista soutěže vyhlášen Hráčem extraligy.

„Když se po dlouhých letech vrátil do Liberce, stal se ikonou nejen našeho klubu, ale celé extraligy. Byl osobností, které patřila celé jedna éra. Svým hokejem uměl pobláznit nejen tribuny, ale také spoluhráče v týmu. Petr patří k silné generaci českých hráčů, ale i v této společnosti byl jedním z nejlepších," dodal Syrovátko.

Dres s číslem 93 vystoupá pod strop liberecké haly před zápasem se Spartou 4. února. Utkání se hraje od 16 hodin.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..