Hokejisté Karlových Varů i potřetí vyhráli, zdolali Vsetín

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů pokračují ve vítězné sérii a po výhře nad Vsetínem 4:2 zůstávají společně s Pardubicemi a Zlínem v extralize neporaženi. Valaši sice obě branky vstřelili v početní výhodě, ale také dvakrát při vlastní přesilovce inkasovali.

Už v první minutě putoval na trestnou lavici karlovarský Němec a za 50 vteřin hosté využili přesilovku, když zblízka překonal brankáře Mensatora Sakrajda. Hned po 32 vteřinách ale vyrovnal Pech. Druhou branku přidali domácí v 8. minutě v oslabení, když po úniku se Skladaným karlovarský kapitán Skuhravý oklamal obránce a otočil stav.

Potom domácí zatlačila v přesilovce první vsetínská pětka, ale Mensator třikrát svůj tým podržel. V 13. minutě hrály Vary 20 vteřin přesilovku pět na tři, a protože byl za zdržování hry navíc vyloučen i Kučný, mohly v ní pokračovat ještě další sto sekund, jenže vzápětí ji překazil trest Skuhravý.

Domácí se dočkali zvýšení v 27. minutě. Opět v oslabení, vysunul obránce Ustrnul Kumstáta, který narozdíl od zápasu na Slavii tentokrát sólo dotáhl do kýženého konce. Potom Mensator kryl pokusy Demela a Hrabala. Vsetín se neprosadil ani v dlouhé početní výhodě pěti proti třem. Karlovarský brankář Mensator si ve druhé části hry připsal celkem 20 úspěšných zákroků.

Na začátku závěrečného dějství neproměnil Skuhravý samostatný nájezd, ale ve 45. minutě se už domácí po střele Košťála z úhlu radovali počtvrté. V přesilovce pěti proti třem sice Grill snížil, ale domácí si výhru bez potíží pohlídali.

Energie Karlovy Vary - Vsetínská hokejová 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Pech (Zaťovič), 8. Skuhravý (Skladaný), 27. Kumstát (Ustrnul), 44. Košťál (Milan Procházka) - 2. Sakrajda (Dubec), 47. Grill (Hrabal). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Rozlílek. Vyloučení: 16:18. Využití: 0:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 2650.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Němec, Řezníček, Mudroch, Duben, Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Balázs - Machulda, Kraft, Skladaný - Dvořák, Milan Procházka, Košťál - Tvrdek, Pech, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Vsetín: Štefl - Kučný, Hrabal, Horák, Galvinš, Štach, Bobček - Grill, Sabol, Demel - Rob, Sakrajda, Dubec - Kraus, Berzinš, Škoda. Trenéři: Vlach a Kopřiva.