10. Okál 1:1
49. Okál 2:1
Záznam online reportáže »

28. ledna 2018 17:49 - Zlín

Hokejisté Zlína vyhráli ve 44. kole extraligy nad Jihlavou 2:1 a ukončili tak sérii tří porážek. O oba góly domácích se v postaral v přesilových hrách Zdeněk Okál.

Dalibor Glück, ČTK

Pro Duklu přitom začal zápas výborně. Po útočném faulu Bukartse hráli hosté přesilovku, kterou po střele Skořepy využil pohotově dorážející Straka.

Následně si ale šance vytvářeli i domácí. Nejdříve Fryšara před prázdnou brankou nedokázal trefit poskakující kotouč, poté hráli první přesilovou hru i oni. Málem však sami inkasovali. Straka ale Kašíka podruhé nepřekonal.

I díky tomu mohl Zlín vyrovnat. Ještě při Dostálkově vyloučení se prosadil Okál, jehož přihrávku si do vlastní branky srazil Seman. Dnes velmi aktivní Straka mohl Dukle ještě v první třetině vrátit vedení, Kašík však jeho střelu směřující za brankovou čáru na poslední chvíli zachytil.

Ve druhé třetině moc šancí k vidění nebylo. Jihlava hrozila zejména v přesilových hrách, recept na Kašíka se hostům však nedařilo najít. Ve 46. minutě byl blízko gólu Hubáček, trefil však jen horní tyč.

A Duklu to mrzelo o to více, že následně byl vyloučen Žálčík a Zlín se v početní výhodě prosadil. Po přesné kombinaci překonal Kořenáře Okál a rozhodl utkání. Jihlava se snažila vyrovnat, ale druhý gól nepřidala. Naopak Okál byl při power play blízko hattricku.

44. kolo hokejové extraligy:
Aukro Berani Zlín - HC Dukla Jihlava 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Okál (D. Šťastný, Roberts Bukarts), 49. Okál (Roberts Bukarts, Freibergs) - 2. P. Straka (Skořepa, J. Zdráhal). Rozhodčí: M. Sýkora, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 3690.
Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček - Okál, D. Šťastný, Roberts Bukarts - Honejsek, Fořt, O. Veselý - Ondráček, Fryšara, Kubiš - Šlahař, Popelka, Klhůfek. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík a Hrazdira.
Jihlava: Kořenář - D. Kajínek, Suchánek, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Stříteský, Půža - Čachotský, A. Zeman, Dostálek - P. Straka, Skořepa, Seman - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Diviš, R. Hubáček, Hamill. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Časová osa: Tipsport extraliga