Živě

Říhu trápí, že Pardubice přestaly dávat góly

21. září 2006 10:41 - PRAHA

Hokejisté Pardubic sice Rolínkovou gólovou tečí na ledě Sparty ukončily 144 minut trvající půst, ale jinak ze střelecké krize nevybředly. Nejen porážka 1:6, ale hlavně jediná branka z posledních tří utkání trápí trenéra Miloše Říhu. "Znovu nás zklamala koncovka, musíme se vrátit k jednoduchosti. Šancí máme dost, jenže se to snažíme zbytečně hrát až do prázdné branky. Místo přímé střely se točíme s puky do rohu," říká pardubický kouč.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Podle něj se tým nechal ukolébat dobrým vstupem do sezóny. "V prvních třech kolech jsme skórovali snadno a měli jsme průměr pět gólů na zápas. Zřejmě pod tímto dojmem hráči v útočném projevu polevili, přestali se tlačit před branku a finální fázi teď hrajeme zbytečně komplikovaně, v některých okamžicích možná i laxně," krčí rameny trenér jehož svěřenci vyšli zcela naprázdno proti Zlínu i Plzni.

Spoustu šancí promarnili i v 6. kole na ledě mistra. "Bohužel ani na Spartě mužstvo neobjevilo efektivní gólovou zbraň a přitom dvojitá přesilovka, to už je přímá výzva skoro-'" vat. Soupeř ji uměl využít, zatímco my jsme zahazovali gólové příležitosti. Není jiná cesta než nebojácně chodit víc před branku, i když to tam hodně bolí, a nekomplikovat zakončení zbytečnými přihrávkami," tvrdí Říha.

Tu facku jsme potřebovali

"Dosud nás zachraňovalo dobré bránění a říkali jsme si, že když útočníci víc pomáhají obraně, je pak zakončení horší, ale šest obdržených gólů na Spartě, to je drsná bilance," přemýšlí Říha, i když utkání nebylo ani zdaleka tak jednoznačné, jak vyznívá pardubická prohra 1:6. "Kdybychom v 10. minutě vedli 3:0, a šance na to byly, tak by se 'těžko mohl někdo divit. Sparta by takový stav pochopitelně obtížně otáčela," míní Říha.

"Musíme vzít ten zápas v Praze jako facku, kterou jsme potřebovali. Mužstvu budu mít co říci," poznamenává pardubický kouč, jehož trápí, že mimo hru jsou obě letní posily obrany Píša s Čechem, marodí rovněž klíčoví útočníci Andrašovský a Mrázek.

"Nepřál nám ani los, z úvodních deseti kol hrajeme jen třikrát doma. V tabulce jsme ale šesti, není důvod k panice. Musíme jen vylepšit koncovku a hrát přímočaře na branku, z koutů moc gólů nedáme," naznačuje Říha.

Martin Kézr, Právo

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..