Třeba se chytneme proti Spartě, doufá Kadlec

26. září 2006 11:18

Psychická deka leží na hokejistech pražské Slavie. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky spadli až na dno extraligové tabulky, odrazit ode dna se chtějí v úterním derby se Spartou. "Není to nic příjemného, atmosféra v kabině houstne," odhaluje dění v týmu obránce Petr Kadlec v rozhovoru pro Právo.

 

čtk

Co se děje s hokejovou Slavií?
Dostáváme laciné góly, a jakmile prohráváme, bojíme se na ledě cokoli udělat. Puk nám přeskakuje hokejky a netroufáme si ani udělat kličku. Neprosazujeme se v koncovce a drtí nás pak vlastní herní křeč. Není divu, že jsme spadli až na dno tabulky, i když je to hodně nepříjemné.

Proč mužstvo s tolika zkušenými hráči ztratilo sebedůvěru?
Nepovedlo se pár zápasů a padla na nás deka. Současná situace je vyloženě o psychice. Není to nic příjemného, atmosféra v kabině houstne, srandičky jdou stranou a každý přemýšlí, čím to je, že nesplňujeme očekávání. Když se daří, jdete na led s tím, že se vám nemůže nic stát, a ono to vychází, jenže my teď máme vyloženě strach hrát a tím spíš děláme chyby.

Napadá vás kudy z krize ven?
Musí se začít od maličkostí, každý u sebe. Snažili jsme si to vyříkat v kabině, taky trenér Růžička zvyšuje hlas častěji, než bývá zvykem, všem nám leží v hlavě, že bychom měli být v tabulce jinde. Nezbývá nic jiného než bojovat a hrát maximálně poctivě a zodpovědně.

Může vám pomoci již úterní derby se Spartou?
Bude to určitě hodně těžký zápas, ale derby bude vyhecované, mohlo by nám sednout a třeba se chytneme proti Spartě. Doufám, že nás přijdou ve větším počtu povzbudit i fanoušci a konečně začneme hrát, jak se na Slavii sluší. Zvednout nás může jedině dobrý výsledek.

Jaký recept máte na pražského rivala?
Pro nás nyní neexistuje žádný přijatelný soupeř, a než řešit soupeře, musíme spíš koukat na svou hru. Rozhodující bude, jak dlouho udržíme vzadu nulu, zda neuděláme zase zbytečné fauly a jestli konečně proměníme šance.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: