Vary ztratily tříbrankové vedení, nakonec ale Jihlavu porazily

50. Stříteský 4:4
65. Skuhravý (rozhodující nájezd) 5:4
Záznam online reportáže »

13. dubna 2018 20:12 - Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů porazili v 8. kole baráže Jihlavu 5:4 po samostatných nájezdech a udrželi se v čele čtyřčlenné tabulky. Energie ve třetí třetině ztratila tříbrankové vedení, v nájezdech jim však třetí výhru nad Duklou zajistil kapitán Václav Skuhravý. Jihlava zůstala po čtvrtém nezdaru za sebou třetí.

Kubeš Slavomír, ČTK

Západočechům se ideálně vydařil vstup do zápasu. Již po 49 sekundách hry jim zajistil vedení Beránek, nabruslil si za hostující obránce a střelou mezi betony Škarka poprvé rozjásal KV arénu. Ve 4. minutě to bylo již 2:0, když se prosadil bekhendovou střelou Gríger. Pohodu Energie poté zvýšil v 18. minutě Balán, který tečoval Krejčího střelu od modré a využil první přesilovou hru.

Druhou dvacetiminutovku začala aktivněji Jihlava a hned v jejím úvodu vyraženou střelu Straky vrátil za záda Novotného pohotový Skořepa. O chvíli později ujížděla na karlovarskou branku dvojice Hlinka - Rys, ale Novotný jejich šanci zlikvidoval. Ve 27. minutě se navíc prosadil Flek a vypadalo to, že Karlovy Vary udělají opět další krok k návratu do extraligy.

Dukla však nerezignovala a ve třetí třetině se dokázala vrátit do zápasu. V rozmezí 3:09 minut hosté vyrovnali. Po přesných kombinacích se postupně prosadili Hubáček, Anděl a "zmrtvýchvstání" Jihlavy dokončil Stříteský. Její galapředstavení nezastavil ani oddechový čas domácích.

Po čtvrté inkasované brance nahradil Novotného Závorka a Karlovým Varům se podařilo tlak soupeře zastavit. V prodloužení ani jeden z týmů nedokázal využít přesilovou hru, vítěze tak určily nájezdy, v nichž uspěli domácí. Jediným úspěšným exekutorem byl Skuhravý.

8. kolo baráže o hokejovou extraligu:
HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 5:4 po sam. náj. (3:0, 1:1, 0:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Beránek (M. Rohan, Podlipnik), 4. Gríger, 18. Balán (Krejčí, Stloukal), 27. Flek (Stloukal), rozhodující nájezd Skuhravý - 21. Skořepa (P. Straka, Diviš), 47. R. Hubáček (D. Kajínek, Čachotský), 48. Anděl (Čachotský, Váňa), 50. Stříteský (P. Straka, Diviš). Rozhodčí: Hodek, Šír - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5128.
Karlovy Vary: Novotný (50. Závorka) - Šafář, Podlipnik, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí, A. Rulík - Flek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Gríger, Beránek - Vrdlovec, Skuhravý, Vachovec - Šik, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.
Jihlava: Škarek - De la Rose, Suchánek, Stříteský, D. Kajínek, Šidlík, Váňa, J. Zdráhal - P. Straka, Skořepa, Diviš - Čachotský, A. Zeman, Anděl - D. Čermák, R. Hubáček, Seman - Hamill, M. Hlinka, Rys. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Časová osa: Tipsport extraliga