Budějovice díky povedené druhé třetině zdolaly Kladno

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejisté Českých Budějovic porazili v utkání 13. kola extraligy Kladno 3:0 a vyhráli tak před vlastním publikem šesté ze sedmi utkání v tomto ročníku. Domácí Mountfield slavil díky podařené druhé třetině, v které vstřelil všechny tři branky. Gólman Jihočechů Roman Turek si připsal druhé čisté konto v sezóně. Českobudějovičtí si tak vylepšili bilanci poté, co v minulých pěti duelech získali jen čtyři body.

Domácí se dlouho nemohli dostat do tempa a počáteční iniciativu přenechali kladenskému týmu. Především Paterova formace dokázala držet útočné pásmo, ale k vyložené šanci se dostala až v 10. minutě, kdy Kalla před brankářem Turkem neuspěl po přihrávce Patery od zadního mantinelu.

Mezitím se již osmělili také budějovičtí, svůj cíl však nenašla Hudcova rána z levého kruhu, ani Tomanova bomba od modré. Nebezpečně vypadala rovněž dělovka kladenského Ševce při vyloučení Veselého. Dobrou příležitost vytvořil Libor Procházka, jenž zatáhl puk do třetiny domácích, jeho nahození před branku ale číhající Kuchler nezužitkoval. Ze sestavy domácích v první třetině vypadla čtvrtá obranná dvojice Mucha a Vágner. První hráč pro potíže s kolenem, druhý byl otřesen po srážce s protihráčem.

Brankovou sérii načala úspěšná přesilovka

Nedovolené bránění útočníka Diviše v úvodu druhého dějství se Středočechům vymstilo. Po 36 vteřinách přesilovky domácí Hudec vyslal kotouč z pravé strany od mantinelu a jeho spoluhráč Brabenec, který se vysmekl obránce Ševcovi, zblízka tečoval puk za Orctova záda. Domácího gólmana Turka nechal v polovině utkání vyniknout kladenský Kuchler, který oporu domácích zblízka nevyzrál.

V protiakci poté dráha kotouče vytvořila pomyslný trojúhelník mezi Brabencem, Hudcem a Hüblem a posledně jmenovaný doklepl na 2:0. Při vyloučení Hluchého napřáhl v 35. minutě na modré čáře Vydarený a jeho střela po ledě přinesla Jihočechům třígólový náskok.

Do závěrečné třetiny přišel na led místo Orcta náhradní brankář Lev a poprvé se řádně zpotil až při akci mladého Gulaše ve 48. minutě, po níž následovala potyčka, ze které vyšli s menšími tresty Kutlák a Čurilla. Potom vyjetí brankáře Lva nedokázal potrestat Hudec, po nájezdu z levé strany neuspěl bekhendovým úderem ani Sailer. Kladenský gólman pracně vyrazil i další Hudcovu střelu a zlikvidoval rovněž Posmykův pokus. V závěru se domácí ještě marně snažili potrestat vyloučení největšího kladenského hříšníka Diviše.

Mountfield České Budějovice - Rabat Kladno 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Brabenec (M. Hudec), 33. V. Hübl (M. Hudec), 35. Vydarený (Brabenec). Rozhodčí: Minář - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 3795.
České Budějovice: Turek - Gřegořek, Macháček, Posmyk, Kutlák, Toman, Vydarený, Mucha, Vágner - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Hřebejk, V. Nedorost, Sailer - Šimánek, Vak, Veselý - Gulaš, L. Květoň, Kotrla. Trenéři: Jandač a Kupka.
Kladno: Orct (41. Lev) - Ševc, Zeman, Pavlas, M. Štěpánek, L. Procházka, Hájek, Trončinský - Kalla, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - M. Havel, Kuchler, Frolík - Diviš, Čurilla, Jaroš. Trenéři: Müller a Kasík.